Naujausios žinios

L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazija sutelks bendruomenę prasmingiems pokyčiams

Kornelija Kunigonytė

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 27 d. laikraščio „Širvis“ 25-ame šių metų numeryje.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija kartu su dar 20 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ Gimnazijoje suburta pokyčio komanda sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Prie gimnazijos kolektyvo prisijungia ir jauna „Renkuosi mokyti!“ istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Ineta Stanevičiūtė. Ji – viena iš 25 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, nusprendusių prisidėti prie teigiamų pokyčių Lietuvos mokyklose.

Norinčių tapti mokytojais – rekordiškai daug

Dvidešimt penki „Renkuosi mokyti!“ mokytojai buvo atrinkti iš beveik 500 kandidatų, užpildžiusių programos anketą. Tai – rekordinis skaičius paraiškų, gautų per visus dešimt programos gyvavimo metų.

„Augantis susidomėjimas programa rodo, kad vis didesnė dalis visuomenės suvokia, jog šiandien svarbiausių pokyčių vieta yra mokykla. Būtent noras prisidėti prie jų, dirbti prasmingą darbą, galimybė keisti požiūrį į mokymąsi, daryti teigiamą įtaką kiekvieno vaiko, o kartu ir visos šalies ateičiai paskatino daugelį kandidatų ateiti į švietimą,“ – pastebi projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė Skaistė Lazdauskaitė.

Ryškėjanti pastarųjų metų tendencija – daryti karjeros posūkį ir bent dvejiems metams tapti mokytoju renkasi vis daugiau sėkmingai studijas baigusių, dirbančių, įvairios profesinės ir gyvenimiškos patirties sukaupusių jaunų 28–35 m. žmonių. Rudenį mokytojais pradės dirbti įmonių vadovai, medikas, reklamos specialistė, kino kūrėjas, finansų ir verslo konsultantai, mokslininkė ir kt.

Gimnazijoje istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja pradėsianti dirbti Ineta Stanevičiūte yra baigusi kultūros istorijos ir antropologijos studijas Vilniaus universitete, vadovavusi verslo įmonei. Pasak jos, tolimesnį kelią ji rinkosi atsakingai, tad atėjimas į mokyklą – ne atsitiktinumas. „Baigusi studijas pradėjau ieškoti širdžiai mielo darbo. Ieškojau neskubėdama, viską ramiai apgalvodama, racionaliai argumentuodama pati sau, kodėl noriu pabandyti dirbti vienokį ar kitokį darbą. Remdamasi pusės metų paieškomis, išryškinau savo asmenines savybes, kompetencijas ir norus. Tokiu būdu atradau save kaip žmogų, kuris nori dirbti su vaikais,“ – pasakoja mokytoja Ineta.

Pokyčius ne tik įgyvendins, bet ir pamatuos

Priimti „Renkuosi mokyti!“ mokytoją ir prisijungti prie projekto panoro 53 mokyklos. Įvertinus jų motyvaciją ir norą keistis, atrinkta 21 mokykla iš Kretingos, Šiaulių r., Kalvarijos, Širvintų, Trakų, Rumšiškių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.

Mokyklos ne tik priima jaunus mokytojus, bet ir pačios, su turimais resursais ir „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ komandos pagalba, įsipareigoja įgyvendinti pokyčių projektus.

Gimnazijoje jau atliktas tyrimas, padėsiantis nustatyti tobulintinas sritis. Į klausimus kaip jaučiasi mokykloje, ką norėtų keisti, kokį savo vaidmenį mato atsakė daugiau nei 500 gimnazijos mokytojų, mokinių ir jų tėvelių. Rudenį mokyklos bendruomenei bus pristatyti tyrimo rezultatai ir susibūrusi pokyčių komanda pradės rengti pokyčio projektą.

„Kad situacija mokykloje pasikeistų iš esmės, reikia ne tik jauno ir aktyvaus „Renkuosi mokyti!“ mokytojo, bet visos mokyklos bendruomenės įsitraukimo ir įsipareigojimo keistis. Siekiame ne greito efekto, o ilgalaikių pamatuojamų pokyčių. Tik įsitraukus mokyklos vadovybei ir visai bendruomenei galima užtikrinti, kad pasibaigus projektui, pokyčiai nesibaigs – tai vienas didžiausių šios programos išskirtinumų,“ – teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorius Rytis Jezepčikas.

Projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, jis pasieks 25 tūkst. mokinių.

Nuotr.1: Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytojai šventiniame projekto pristatymo renginyje Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje

Nuotr.2:  „Renkuosi mokyti!“ mokytoja Ineta Stanevičiūtė (dešinėje) ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorė Audronė Buzienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*