Naujausios žinios

Labai gerai ir gerai įvertintos tik privačios Širvintų gydymo įstaigos

Šaltinis: www.lsveikata.lt

Lietuvoje prieš pat Naujųjų sutiktuves pradėtas gydymo įstaigų reitingavimas, ko iki šiol dar nebuvo. Iš 409 visoje Lietuvoje reitinguojamų pirmines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, kurios turi sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, yra ir trys Širvintų rajono sveikatos įstaigos. Tai UAB „Mūsų šeimos klinika“ (direktorius Oleg Isajenkov), UAB „Gruodė“ (vadovas Evaldas Atkočiūnas) ir VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (laikinai einanti direktoriaus pareigas Elona Pečiukaitienė).

Jau dabar ne tik pacientai gali peržiūrėti reitingų viršūnėse esančius medikus ir gydymo įstaigas, bet ir patys medikai bei sveikatos įstaigų vadovai gali pamatyti, kokias užima pozicijas, o kur reikia pasitempti. 2018–2019 metų pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų Gerų darbo rezultatų reitingus viešai pamatyti galima VLK interneto svetainėje. Pirmiausia įstaigos buvo reitinguojamos pagal 16 kriterijų, iš kurių 14 priskiriami šeimos gydytojo komandai, 1 – pirminei odontologinei pagalbai, 1 – pirminei psichikos sveikatos priežiūrai. Reitingų rezultatai rodo pacientams teikiamų paslaugų kokybę. Rezultatai bus atnaujinami du kartus per metus.

Širvintų r. savivaldybės sveikatos įstaigų reitingas. Šaltinis: www.vlk.lt

Širvintų r. savivaldybės sveikatos įstaigų reitingas. Šaltinis: www.vlk.lt

Spaudos konferencijos metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad norėdami siekti ne tik kiekybės, bet ir kokybės, turime turėti tam tikrus rodiklius, kurie leistų įsivertinti, kaip kiekvienam sekasi.

Širvintų rajone geriausių rezultatų pasiekė UAB „Mūsų šeimos klinika“, kuri pateko tarp labai gerai vykdančiųjų veiklą ir buvo įvertinta 17 bendrų reitingavimo rodiklių sąlyginių vienetų. Tarp gerai vykdančių veiklą patenka UAB „Gruodė“, kuri įvertinta 12 reitingavimo vienetų. Na, o Širvintų rajono PSPC pateko tik į patenkinamai veikiančių sąrašus ir buvo įvertinta 10 balų.

Aukščiausiai buvo įvertinta Panevėžyje veikianti Individuali Violetos Taleikienės įmonė, kurios reitingo balas – 33. Nuliu balų buvo įvertinta Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, bet ministro A. Verygos teigimu, reitingas toks dėl įstaigos specifiškumo. Mažiausią – dviejų balų – įvertinimą gavo VšĮ Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centras, veikiantis Šalčininkų rajono savivaldybėje.

Valstybinės ligonių kasos direktorius G. Kacevičius per spaudos konferenciją pabrėžė, kad nuo darbo rezultatų priklauso ir įstaigoms skiriamas finansavimas. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) joms už gerus veiklos rezultatus papildomai mokami priedai bei skatinamieji priedai už tam tikrų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų atlikimą. „Pirminės sveikatos priežiūros įstaigų pajamų struktūroje apmokėjimas už gerus darbo rezultatus sudaro beveik 13 procentų“, – teigė G. Kacevičius. Pasak VLK direktoriaus, intensyviai dirbančioms gydymo įstaigoms skatinti šiemet iš PSDF iš viso skiriama 35,1 mln. eurų. „Tokia apmokėjimo už paslaugas tvarka jas skatina siekti geresnių darbo rezultatų, o pacientai dėl to sulaukia daugiau šeimos gydytojų dėmesio, aukštesnės paslaugų kokybės, tikslesnės ir ankstyvesnės įvairių ligų diagnostikos bei profilaktikos, tai leidžia mažinti eiles pas gydytojus specialistus“, – teigė G. Kacevičius.

Įstaigų reitingavimą pagal gerų darbo rezultatų rodiklių reikšmes galima rasti VLK interneto svetainėje adresu https://app.powerbi.com/

Parengta pagal VLK bei SAM informaciją

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*