Naujausios žinios

Legendą menantis Širvintų riboženklis

„Širvio“ informacija

Naujasis miesto riboženklis. Nuotrauka www.sirvis.lt

„Širvintų miesto ribą nuo Ukmergės pusės jau žymi naujas, išraiškingas riboženklis. Miesto pavadinimas – Širvintos – lengvas ir šviesus dienos metu, jaukus ir sklandantis šviesioje aureolėje nakties metu jau pasitinka visus atvykstančius ir sugrįžtančius“, – rašoma Širvintų rajono savivaldybės interneto svetainėje.

Mintis paženklinti miesto ribą kilo dar 2018 m., minint Valstybės atkūrimo šimtmetį. Deja, pirmasis projektas buvo neįgyvendintas.

Riboženklį projekto autorė širvintiškė dizainerė Vaiva Pauliukonytė sukūrė įkvėpta Širvintų legendos. Širvintų miesto pavadinimas kilęs nuo pro miestą pratekančios upės Širvinta. Upė, pasak legendos, pavadinta dėl briedžių, vadinamų širviais, kurie senovėje per miškų tankmę pramynė kelią prie upės.

„Dekoratyvinė riboženklio pjedestalo „koja“ sudaryta iš tarpusavyje sujungtų įvairiakraščių trikampių. Trikampis vizualiai primena stilizuotą briedžio ragų vainiką. Nesimetriška, atsitiktinė trikampių kompozicija iliustruoja briedžių kaimenę tolumoje, keliaujančią upės link. Sujungtų tarpusavyje trikampių vaizdas asocijuojasi su žvaigžde. Tai tarsi „kelrodė žvaigždė“ – kelionės orientyras, kviečiantis sugrįžti ar atvykti į svečius.

Riboženkliui pasirinkta trikampio figūra simbolizuoja praeities, dabarties ir ateities vienybės ryšius, kūno jėgas, protą ir dvasią. Tai fizinio stabilumo, žemės vaisingumo, gausos ženklas“, – rašoma Savivaldybės pranešime.

Širvintų miesto riboženkliui panaudota dizaine dominuojanti medžiaga – rūdintas metalas.

„Jis iškalbingas savo spalvomis, neįprasta faktūra. Pradžioje gaminių spalva būna pilka, tamsaus grafito, tačiau lietus, saulė, vėjas labai greitai juos nuspalvina išraiškingais įvairių atspalvių rudos, gelsvai rudos, gelsvai raudonos ir net raudonų plytų spalvos deriniais“, – sako dizainerė.

Sukurto riboženklio idėją įgyvendino įmonė UAB „Sumanios idėjos“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*