Naujausios žinios

Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarka

Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.

Visi piliečiai privalo gerbti vėliavas. Jos turi atitikti įstatymo nustatytus reikalavimus, būti tvarkingos ir nenublukusios. Vėliavos gali būti keliamos prie pastatų, virš ar ant pastatų.

Primename rajono gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką.

Lietuvos valstybės vėliavą privaloma iškelti prie  valstybės  ir  savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių   dienomis:

vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną,

kovo  11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,

liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Lietuvos  valstybės vėliava prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų iškeliama šiomis atmintinomis ir kitomis dienomis:

sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;

sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną (su gedulo ženklu);

vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;

kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;

gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;

gegužės 9-ąją – Europos dieną;

birželio  14-ąją  –  Gedulo  ir  vilties  dieną  (su  gedulo ženklu);

birželio  15-ąją  –  Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);

liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;

rugpjūčio  23-iąją  –  Europos  dieną  stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną;

rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;

rugsėjo  23-iąją  – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu);

spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;

lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;

lapkričio 23-iąją – Lietuvos karių dieną.

Nustatytomis  dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti  iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė.  Administracinių teisės pažeidimų  kodekso 1881 straipsnis. Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas numato, kad Lietuvos   valstybės   vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo dviejų iki aštuonių eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo aštuonių iki septyniolikos eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, užtraukia baudą įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo aštuonių iki septyniolikos eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo septyniolikos iki trisdešimt keturių eurų.

Ar žinote kaip teisingai elgtis su vėliavomis?

Lauke vėliava plevėsuoja nuo aušros iki saulėlydžio. Naktį ji turi būti gerai apšviesta ir matoma.

Vėliavą reikia kelti greitai, o nuleisti lėtai ir pagarbiai.

Vėliava turi plevėsuoti aukštai ir laisvai.

Ant vėliavos negalima rašyti ar kitaip jos gadinti.

Ant vieno stiebo vienu metu gali plevėsuoti tik viena vėliava.

Valstybių vėliavos, iškeliamos kartu turi būti viename aukštyje ir kiek tai įmanoma panašaus dydžio.

Skirtingų valstybių vėliavos išdėstomos abėcėlės tvarka pagal tų valstybių ar organizacijų pavadinimus lietuvių, renginio darbo arba atitinkamos tarptautinės viešosios organizacijos oficialia kalba.

Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo aukščio. Ant pastato vėliava keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Daugiau informacijos galite rasti čia: LR valstybės veliavos_protokolas

46 Comments on Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarka

 1. Sveiki.
  Ar galiu prie savo namo iškelti valstybinę vėliavą šeimos švenčių metu?

  • Gali iškelti kada tik panorėsi. Svarbu laikytis taisyklių. Vėliava iškeliama 7 val. (nebūtinai) ir nuleidžiama 22 val. ne vėliau. Jei nori laikyti per naktį, vėliava turi būti gerai apšviesta ir apsaugota nuo vandalų kad jos negalėtų išniekinti. Malonu kai prie namo plevėsuoja Lietuvos simbolis.

  • Galima kelti vėliava visada

 2. Galite. Savo šalies patriotu galima buti bet kokių metų laiku.

 3. sveiki ar valstybine veliava gali visa laika buti iskelta prie nuosavo namo?

 4. Ar būtina Sausio 13 d iškeliant vėliavą rišti prie jos juodą kaspiną?

 5. Valstybinės vėliavos kaina – 19,90e.,
  laikiklis-14,95e.,
  kotas-4,35e.,
  tvirtinimo detales-2,20e. Viso: 41 euras,40cnt.
  Laikiklio tvirtinimas 25eurai. Iš viso 67eurai 40cnt(kainos Biržų „Senukai“ ir statybininko darbas).
  P A T R I O T A I,prašau,paaiškinkite kaip sutaupyti šią SUMĄ.Kai policija,savivaldybė,seniunija – biudžetiniai ir finansuijami iš mokesčių mokėtojų paimtų lėšų!!!!!

 6. O ką daryti su vėliava jei ji suplyšo, juk išmesi ar sudeginti nelabai gražu?

 7. Jei suplyso veliava reikia saugoti turbut, juk niokoti veliavos kaip kad tokio valstybes simbolio negalima, o utilizuoti turbut irgi ne. 😀

 8. sveiki. ar butina iškelti valstybine veliava liepos 6 ant komercinio pastato kuris parduodamas.Yra iškabintas NT agentūros plakatas? Dekui.

 9. laukiu paaiskinimo. pagarbiai

 10. Ar galima iškelti vėliavą ,bet kada,ir ar ją nereikia nukabinti vakare,aš nori u laikyti iškeltą iki Lietuvos šimtmečio

 11. kas bus jei neiskelsiu lietuvos respublikos veliavos saisio 16 d.

  • Vasario 16 d.- Lietuvos valstybės atkūrimo diena,Lietuvos valstybės vėliavą privaloma iškelti. Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas numato, kad Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą.

 12. Ar galima kelti tik tautinę vėliavą su vyčiu, ar kelti abi tada reiktų?

  • Lietuvos valstybės (tautinę) vėliavą sudaro audeklas, susidedantis iš trijų lygių horizontalių juostų: viršutinė – geltona, vidurinė – žalia, žemutinė – raudona.

 13. Sveiki, ar galima vasario 16. , minint Lietuvos šimtmetį, vėliavą nuleisti pro langą žemyn?

 14. Sveiki, ar gali dviejų butų kotedžas ir dar vienas namas, esantis labai arti, iškelti vieną vėliavą?

 15. Laba diena, norėjau paklausti, ar gali gyventojas prie savo buto kabinti valstybinę vėliavą ant krūmo, prisegant skalbimo segtukais.
  Negi taip bus leidžiama tyčiotis iš valstybės simbolio. Ir kas kontroliuos vėliavos iškėlimo pažeidimus. Gal daugiau spaudoje reikia parašyti tokius atvejus, kaip negalima kabinti vėliavos. Daug Lietuvos žmonių dėdamiesi dideliais patriotais žada iškabinti ir jau iškabino vėliavas kaip užsimanė – ant krūmo, ant durų, pro langą, kaip skudurą. Ar taip pagarbu elgtis su valstybės vėliava?

 16. ar galima iškelti vėliavą kieme ant garazo sienos

 17. Kiek metru nuo zemes kalti laikikli ir kokios velivos ismieros koks sukreipimas

 18. kurioje namo puseje keliama veliava?

  • Laba diena, noriu paklausti ar prie daugiabučio keliamos valstybinės vėliavoa laikiklis gali būti pritvirtintas prie namo fasado taip, kad vėliavos kotas yra ne stamenai į pastato sieną, bet – lygiagrečiai. O laikiklis pritvirtintas ne prie pagrindinio fasado, o prie išsikišusio įėjimo į laiptinę, ir nukreiptas taip, kad visą dieną vėliava plevėsuodama uždengia I aukšto gyventojų langą.

 19. kairiajame laikiklyje, jeigu prie pastato yra du laikikliai

  • Daug metu ant daugiabucio nebuvo veliavos. Paprasius kad pritvirtintu laikikli paskaiciavo gyventojams. Ar mes privalom moketi jei administruoja bustas? Veliava kabinsim patys.

 20. Kilus klausimams, galite kreiptis į
  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos
  Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamentą
  telefonu
  8 706 52461,
  fax. +37052362462 ,
  arba el. paštu
  protocol@urm.lt

 21. Ar vistiek privaloma kabint veliava ant namo , jaigu name iS fasadines puses niekas negyvena ?

 22. Daug kur matau pas žmones kieme ant stiebo iškeltą istorinę vėlavą ,tai yra raudono audeklo su Vyčio ženklu,bet vėlava kabo diena ir naktį,o jos apšvietimo nesimato,ar taip galimą?

  • Pagal protokolą prie, virš ar ant pastato nuolat iškelta vėliava tamsiu paros metu turi būti apšviesta.

 23. Nu komentatoriai jus ir debilai. Negi dar reikia aiskinti, kur baigiasi padorumo riba?

 24. Ar valstybinė vėliava prie mokyklos pastato turi būti nuleista , pasibaigus mokslo metams?

 25. Laba diena,norejau paklausti jei mirsta seimos narys,ar galima iskelti sodyboje veliava,ir kaip jinai turi buti iskelta.aciu

 26. Laba diena.
  Mano namie 3 butai Mums UAB Priemiestis ant namo kabina veliava.Paskambinau pasiteiravau ar galiečiau pati kabinti veliava,nes ateina saskaita pagal kvadratura,kad nemokėti,galėčiau pati kabinti.Atsake kad negaliu .Gal galietumete patart galėčiau kreiptis ,ar tik jie turi teisė kabinti.?

 27. Kodėl vėliavos šiais metais Klaipėdos mieste pakabintos liepos 06 d. ir nuimtos tik liepos 08 d?….ar tai ne pasityčiojimas iš Valstybinės šventės?

 28. Ar galima kabinti prie nuosavo namo herbine veliava?

 29. Laba diena,
  ar gali Valstybinė įstaiga, pavyzdžiui Mokesčių inspekcija, Sodra ar kita, prie savo administracinio pastato laikyti nuolatos iškeltą Valstybinę vėliavą?

 30. Sveiki, gavau bauda uz veliavos neiskelima, esu užsienyje ir fiziskai iskelti negalejau,o dar ir namas 20 metu negyvenamas, apgriuves.Kaimynu nera. Ar yra kokie isimtiniai atvejai, nekelti? Ka daryti su kelimais jei esi uzsienyje. Dekui

 31. Laba diena,ar būtina iškabinti vėliavą ant negyvenamo namo, kurio savininkė mirė prieš 10 metų? Name atjungtos visos komunikacijos(elektra, vanduo, telefonas. Paveldėtojas pensijinio amžiaus žmogus, gyvenantis kitame rajone, gavo šaukimą atvykti dėl administracinio protokolo surašymo. Ar įstatyme dėl privalomo vėliavos kėlimo nėra išimčių?

 32. Laba diena, pagal straipsnį negalima kabinti vėliavos betkada ir laykyti istisą savaitę, bet daug komentarų parašyta jog galima. Kokia informacija vadovaujaties, kad sakote jog galima vėliavą kabinti kada tik nori?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*