Naujausios žinios

LINKSMAS VAIKYSTĖS RUDENĖLIS

Ruduo siejamas su derliaus nuėmimu, artėjančia gamtos ramybe, vyresnieji mąsto apie gyvenimo rudenį, o vaikučiams tai gražus metų laikas, kurį apdainavo gražiomis eilėmis, išgyrė Širvintų lopšelyje / darželyje „Boružėlė“ organizuotame renginyje. Anot Lijanos, „Rausta lapai pamažu, rudenėli, kaip gražu“. Keičiasi medžių spalva, tamsėjantys rytai, lyja – galima apsiavus guminukus pabraidyti balutėse, galima prisirinkti ne tik grybų, o ir gilių, kaštonų, su jais prasimanyti kokių nori žaidimų, o dar ir įvairių figūrėlių susikurti. Vaikams visi metų laikai gražūs, visada galima žaisti ir švęsti. Auklėtojos, Vitalija Leleckienė ir Sandra Judeikienė, dirbančios su vaikučiais, jaučiasi lygiai taip pat kaip ir jų grupės vaikai. Sukosi kaip tie lapeliai, apie kuriuos pasakojo Morta: „Sukasi ratu lapeliai, neša juos švelnus vėjelis. Kelia lapelius aukštai, net spalvos jų nematai…“ O vaikučiai buvo visi pastebėti, visiems skirtos užduotėlės.

Lopšelio / darželio „Boružėlė“ Žvirbliukų grupėje šventė – atėjo rudenėlis. Kol jo laukė auklėtojos Vitalija ir Sandra, rinko vaikučiams eilėraštukus, su kiekvienu mažyliu dirbo, kad išmokytų mintinai ketureilį, su tėvelių pagalba ši užduotis buvo atlikta. Salėje kiekvienas „žvirbliukas“ žinojo savo vietą, kur turi atsistoti, kada pamojuoti rankute atėjusiems į vaikų koncertą tėveliams. O šokti ir garsiai dainuoti – tai jau muzikos vadovės Dalytės Jakštienės darbas. Dirbo sutartinai auklėtojos, muzikos vadovė, mamos, o vaikučiai, kaip svarbiausi šios šventės dalyviai, iš visų daugiausiai stengėsi, vaikiškai rūpinosi ir vienas kitam patarinėjo.

Kai pasiruošimo, repeticijų laikas praėjo, išaušo šventės diena. Atėjo Rudenėlis. „Žvirbliukai“ jau ne žvirbliukai, o raudonikiai, paukšteliai, lapeliai. Net gatvėje buvo girdėti smagių, garsiai dainuojamų dainelių melodijos, plastikiniai, garsą izoliuojantys langai netapo kliūtimi sklisti vaikų klegesiui ir džiaugsmui. Erdvi darželio salė vos sutalpino tėvelius, atėjusius pažiūrėti ir pasiklausyti savųjų „artistų“. Atrodė, kad per šią šventę tėveliai godžiai klausėsi kiekvieno vaiko žodžių, patarimų, pamokymų, kokius grybus rinkti, o kurie nuodingi.

„Linksmos kėlės musmirėlės, puolė praustis, puolė puoštis. Grybų vakarėlin ruoštis. Šen taškelį, ten taškelį ir pasipuošė veidelį“, – aiškino Mantė. Jai pritarė Austėja: „Tai graži aš panelytė, mano vardas – Musmirytė. Nepamirškite, vaikai, kad nuodinga aš labai tikrai“. Mildutė dar patvirtino draugių įspėjimą: „Skrybėlaitė raudona, ji taškeliais nuberta. Dar priminsiu jums, vaikai, kad nuodinga aš labai“. Tačiau Greta kvietė į giraitę: „Ei, atbėkim į giraitę, prisirinksim grybų kraitę. Štai kiek grybų, nuostabu, rinksime visi kartu“. Dovydas pastebėjo: „Raudonuoja raudonikiai, umedžių pulkai, tik šaunuolį baravyką slepia samanų šilkai“, o Kipras paaiškino: „ Ar pažįstat baravyką storą storą, kaip didiką? Nors galvos jisai neturi, bet užtat graži kepurė“. Meidas rado raudonikį: „Raudonviršis raudonikis raudonuoja kaip jaunikis. Zylė perša jam pelėdą strazdanotą, kanapėtą“. Ką daryti raudonikiui? Majus užjautė šį grybą: „Susigėdo raudonikis ir paraudo it jaunikis. Iš tos gėdos ir šiandieną raudonuoja prieš kiekvieną…“.

Ne vien miške rudenėlis šeimininkauja. Martyna pastebėjo: „O daržovių, vaisių, grybų neapsakoma galybė. Rudenėli, ačiū tau, kad šiandien tave matau…“

Geras dosnus rudenėlis ne tik gamtoje. Rudenėlis gausiai apdovanojo ir mažuosius „Žvirbliukus“, kurie taip nuoširdžiai pasakojo apie šį metų laiką. Nebedaug laiko liko rudenėliui pas mus pabūti, „Žvirbliukų“ auklėtojos jau derina scenarijų naujoms šventėms. Pats linksmiausias gyvenimo etapas – vaikystė – „žvirbliukams“ jis tikrai linksmas.

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*