Naujausios žinios

Meškeriojimo varžybų „Auksinė žuvelė“ – komandos „Unika“ iš Širvintų rankose

Renata Boreikaitė

Straipsnis buvo išspausdintas vasario 28 d. laikraščio „Širvis“ 8-ame šių metų numeryje

Tik atšventusi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, jau kitą dieną Palanga vėl šurmuliavo. Žiemos metu itin ramus miestelis šventė jubiliejinę penkioliktąją stintų šventę. Ji tradiciškai prasidėjo taip pat penkioliktąjį kartą vykusiomis stintų meškeriojimo varžybomis ant jūros tilto. Sumeškerioti stintas bandė net 40 komandų iš įvairių Lietuvos kampelių ir net iš užsienio šalių. Deja, „Auksinę žuvelę“ sugauti pavyko tik dviem komadoms. Vieną iš dviejų per visą varžybų laiką pagautų stintų savo rankose laikė komanda „Unika“ iš Širvintų. Būtent su didžiausia varžybose pagauta stinta rankose juos ir rodė per Klaipėdos krašto vietinės televizijos žinias. Meškeriotojų komandą sudarė du nariai: sesuo ir brolis, Lilija Serekpajevienė ir Edvardas Geigalas, kurie, beje, Širvintose žinomi kaip puikūs verslo partneriai. Kadangi komandoje galėjo dalyvauti tik dviese, todėl atsakingiausios pagalbininko ir įspūdžių įamžintojo pareigos buvo patikėtos Dariui Serekpajevui.

Tik grįžusią iš pajūrio, dar sudraikytais nuo pašėlusio jūros vėjo plaukais, pakalbinome vieną iš komandos narių – Liliją.

– Kelintą kartą dalyvaujate stintų meškeriojimo varžybose Palangoje?

– Dalyvavome pirmą kartą. Per regionines žinias radau straipsnį ir atsitiktinai sužinojau apie registraciją į Stintų meškeriojimo varžybas ant jūros tilto. Kadangi šventinį savaitgalį buvome suplanavę praleisti prie jūros, tai ir sumaniau užregistruoti mūsų su broliu komandą „Unikos“ vardu. Registracija į šias varžybas buvo nemokama, o dalyvauti galėjo tik 40 komandų, bet mums pasisekė ir buvome užregistruoti. Šiose varžybose galima buvo žvejoti tik su dviem meškerėmis, komandos nariui po vieną meškerę, ir ant kiekvienos meškerės tik penkiais kabliukais, kai įprastai meškeriojama šešiais. Masalą galėjome naudoti kokį tik norėjome.

– Tai prieš važiuodami puikiai apsiginklavote, juk patys prekiaujate visomis žvejybos priemonėmis parduotuvėje „Unika“?

– Brolis Edvardas buvo atsakingas už visą „amuniciją“. Jis buvo įpareigotas parinkti pačias geriausias meškeres, sistemėles ir pasirūpinti masalais. Tad visas priemones turėjome geras, bet iš masalų pasiėmėme tik karpį. Kadangi važiavome žvejoti stintų, tai jokių kitų masalų ir nepaėmėme. Tik nuvykę į varžybas, sužinojome, kad varžybose tinkama bet kokia sužvejota žuvis, bet ji dešimt kartų prasčiau vertinama nei sugauta stinta. Taigi ant karpio žvejoti sekėsi prastai, todėl pakalbinau šalia žvejojančių žemaičių komandą ir jie geranoriškai pasidalino savo atsivežtais masalais. Iš jų ne kartą gavau musės lervų. Jų dėka žvejyba pradėjo sektis.

– Kodėl tokioje šventėje, kurioje gausu stintų, stintų meškeriojimo varžybose, kaip išskirtinė, ta pati stinta pavadinta „Auksine žuvele“?

– Tik atvykus į varžybas iš dalyvių girdėjome kalbas, kad stintą pagauti ten yra labai sudėtinga. Todėl varžybų organizatoriai pagautos stintos gramą vertino dešimt balų, kai tuo tarpu kitos žuvies, pagautos varžybų metu, gramas buvo vertinamas tik vienu balu. Beje, iš keturiasdešimties komandų vos dviem pasisekė sumeškerioti stintas. Vieni iš tų laimigųjų buvome mes. Ir mūsų stinta buvo didžiausia. Ji svėrė 25 gramus. Ji viena mums suteikė net 250 balų, o konkurentų sugauta stinta svėrė tik 20 gramų.

– Kokį rezultatą pavyko pasiekti varžybų naujokams?

– Manyčiau net labai gerą. Sužvejoję šešias plekšnes ir 1 stintą, surinkome 435 taškus ir užėmėme 5 vietą iš 40 užsiregistravusių komandų. Gal būtume ir geresnį rezultatą pasiekę, bet laisvai meškerioti galėjom tik ryte, vėliau pradėjo eiti žmonės, prieš užmesdami meškerę, turėjome saugotis, kad neužkliudytume praeinančių stebėtojų. Tad buvo sunkiau. Bet mums vis tiek pasisekė, nes buvo tokių komandų, kurios nieko nepagavo. Palangiškis aštuoniasdešimtmetis Jonas, užkietėjęs žvejys, dalyvavęs visose penkiolikoje varžybų, nepagavo nė vienos stintos, bet prigaudė tiek plekšnių, kad užėmė pirmą vietą.

– Ar buvote apdovanoti kokiu nors prizu, juk vieną iš dviejų stintų meškeriojimo varžybose pagautų stintų buvo jūsų komandos?

– Va kas iš tikro apmaudu, kad jokio atskiro prizo komandoms, pagavusioms stintas, nebuvo. Mano nuomone, čia šiek tiek organizatoriai neapgalvojo. Pagauti stintą praktiškai neįmanoma, buvo tokių varžybų, kai niekas nepagavo stintų, o apdovanojimo už pagautą stintą nesugalvojo. Mes tikrai tikėjomės, kad bus koks apdovanojimas, juk stintų meškeriojimo varžybos, deja, grįžome be jokio apdovanojimo. Trys prizinės vietos buvo apdovanotos Palangos mero taurėmis „Palangos stinta 2018“, nors pirmosios vietos nugalėtojas nė vienos stintos nesugavo, o nugalėjo tik sumeškeriojęs daugybę plekšnių. Dar buvo apdovanoti jauniausieji meškeriotojai. Jauniausia komandos narė buvo 2 metų mergaitė Rusnė. Ji dalyvavo komandoje su tėčiu.

– Iš vienos pagautos 25 gramų stintos nepasisotinsi, ar pirkote stintų šventės mugėje?

– Ne, stintų nepirkome. Buvo tiek žmonių, kad iki prekybstalių prasibraut sunku, tik mačiau, kad šviežios stintos kaina buvo nuo 6 iki 7 eurų. Pirkome spurgyčių, kurių litrinio kibiriuko kaina 3,5 euro. Kaip šventėje tikrai nebrangu. Mes gi ruošėmės žvejoti stintas, tai Smiltynėje vakare nuo krantinės pratęsėme žvejybą iki vidurnakčio ir ji buvo labai sėkminga. Pagavome 40 stintų. Beje, ir varžybose pagautas plekšnes vežėmės namo. Nesu jų valgiusi, todėl labai knietėjo paragauti. Mes jas maišelyje apdėjome sniegu, kad per dvi dienas nesugestų. O kai parsivežiau namo, traukiu jas iš maišo, o jos man kaip iš siaubo filmo – varto akimis ir žiopčioja. Iš pradžių net išsigandau, bet kažkaip pavyko pagaminti ir paragauti.

– Gal ketinate dalyvauti stintų meškeriojimo varžybose kitais metais?

– Edvardas dar neišvažiavęs iš varžybų klausė, ar kitais metais važiuosime? Taip, kitais metais būtinai važiuosime, bet masalui pasiimsime ne tik karpių, paimsime musių lervų, sliekų, visko. Pasiruošim taip gerai, kad galėtume žvejoti bet kokią žuvį ir stintas taip pat.

– Linkime sėkmės ir kitais metais lauksime į Širvintas atkeliaujančios Palangos mero taurės!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*