Naujausios žinios

Nespėjo kojų apšilti…

Jonė LIEPONĖ

R. Šalaševičiaus karikatūra

Na štai, nespėjo liberalai dar ant pjedestalo užlipti, kojų valdžioje apšilti, o jau kaukes nusimetė ir savo veidą rodyti pradėjo Matote, brangieji, paskaičiau, kad jiems vaikų pinigai užkliuvo. Sako, ne visiems juos mokėti reikia. Tik varguoliams jų reikia Matyt, nebuvo susitikę tų varguolių. Katrą dieną ėjau palei socialinį būstą iš poliklinikos ir akys tik iš orbitų lipo. Tokios mašinos tų varguolių būstų aikštelėse stovi, net turguose dar tokių neparduoda, per daug prabangios. O kita varguolių dalis patys jais būti pasirenka. Kam gi jiems eiti už minimumą dirbti ir 380 eurų į rankas gauti, kai už ketvertą vaikelių visus 400 eurų į rankas garantuoja. Ir kam gi rūpi, kad prie visuotinio gėrio prisidedi savo triūsu ir mokesčiais. Yra ir dar viena varguolių dalis, kurie net nemano vaikų pinigus vaikams skirti. Turi jie prie parduotuvės svarbesnių reikalų, o žieminiai batukai palauks, o jei nesulauks, vis tiek kažkas pagailės vaikelio ir atiduos ar padovanos.

Tai štai, brangieji, nauja valdžia atėjo skriausti tų, kurie, kaip bebūtų, bet varganomis savo uždirbtomis lėšomis prisideda prie tų, kuriuos ir renka išlaikymui. O tie gi nevidonai ateina ir paskutines klumpes numauna šaukdami, kad užsidirbs ant kitų. Teisingai profesorius ir pasakė naujai valdžiai, jei jau vaikų pinigus atimat, tai atimkite iš gerai uždirbančių ar turtingų pensininkų pensijas, ir be jų išgyvens kuo puikiausiai. Ne dėl savęs aš taip, brangieji, išgyvenu, dėl mano anūkėlių širdį spaudžia. Negi tam, kad geresnį užimtumą jiems tėvai užtikrintų, vėl lėks kuris iš jų už jūrų marių pinigų uždirbti. Oi baisu net pagalvoti. Ir ne vien šis sprendimas baugina. Šiek tiek kelia man nerimą noras leisti tuoktis dviem tėčiams ar dviem mamoms. Pagalvok tu, iki ko prisigyvensime. Buvo laikai, kai vaikai vieno ar kito šeimoje neturėjo, o ateis laikai, turės net po du tėčius arba mamas. Brrr… Matyt, mane Helovyno reklamos taip paveikė, kad „dyvnos“ mintys galvoje sukasi.

Su nauja valdžia ir nauja tvarka. Kaukes turime dėvėti visur, kur bepasisuksime. Man ji netrukdo, bet kaip laikytis šios nuostatos rūkantiems. Viduje rūkyti negalima, tuoj balkonuose bus uždrausta, o lauke su kauke privalai būti. Kokia išeitis? Belieka prasipjauti angelę kaukėje cigaretei įsikišti ir traukti sau iki valios, jei neužsidegsi.

Rajone susirgusiųjų artėja prie šimto, o parduotuvėse tiek žmonių – prasisukti nėra kur, geriau jau alkanam pasėdėti, nei rusišką ruletę žaisti. Girdėjau, brangieji, yra mūsų rajone įstaiga, kurioje keli darbuotojai serga, bet kolegų neizoliuoja, nei įstaigos neuždaro. Matyt, mano, kad geriau jau lai širvintiškiai kuo greičiau visi praserga ir baigtas kriukis.

Susirgusiųjų skaičius po rinkimų savaitgalio taip šoko, kad net lubas ir žmonių stogus pramušė. O mūsų rajono valdžiai tas savaitgalis naudon išėjo, nes tapo vienos šeimos rankose – pradedant nuo „laisvos spaudos“, savivaldos galvos iki šalies Seimo nario. Viską uzurpavo, kaip anais 1918 metais Raudonoji armija. Ne veltui Leninas sakė: „Užimkit banką, paštą, telegrafą“ ir valstybė jūsų rankose. Mūsų rajone, matyt, yra duotas nurodymas: „Užimk spaudą, savivaldybės rūmus, kėdę Seime“ ir rajonas liks tavo rankose iki pensijos, o jei pavyks, dar ir ilgiau. O jei sėkmė lydės, tai paveldės ją tavo vaikai ir vaikaičiai kaip Šiaurės Korėjoj. Nereikia toli eiti. Pavyzdį vieną partija jau parodė, kai senelis nežinia iš kur išdygusiam anūkui partijos vairą į rankas įdavė. Kuo ne partijos paveldėjimas? Na apie ją dabar arba gerai, arba nieko, nes valdžia visada teisi. O ar ji teisinga, laikas parodys. Svarbu sulaukti to laiko nesusirgus arba persirgti lengva forma. Ko jus visiems ir linkiu.

1 Comment on Nespėjo kojų apšilti…

  1. Tai tiesiai šviesiai rašykit, kad tai Širvintų paštas, gerbkit žmones , o ne taip: „Girdėjau, brangieji, yra mūsų rajone įstaiga, kurioje keli darbuotojai serga, bet kolegų neizoliuoja, nei įstaigos neuždaro“. Jus, žurnalistai, viską žinote, tai kodėl bijote teisybę parašyti? Suteikdami informaciją laiku, galima apsaugoti žmones.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*