Naujausios žinios

Pasaulinė pasiutligės diena

Rugsėjo 28-ąją pasaulyje bus minima pasiutliges diena. Pasauline akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, didinti žmonių supratimą apie pavojingos ligos prevencijos svarbą. Pasiutligė yra virusinė liga, kuria užsikrėsti gali gyvūnai ir žmonės.

Pasiutlige žmonės užsikrečia, kai jiems įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis naminis ar laukinis gyvūnas ir su gyvūno seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą. Norint apsisaugoti nuo pasiutligės, kiek įmanoma reikėtų vengti kontakto su laukiniais, valkataujančiais gyvūnais. Labai svarbi miestuose valkataujančių gyvūnų kontrolė. Būtina izoliuoti įtartinai besielgiančius ar įtariamus sergant pasiutlige gyvūnus.

Gyvūnui įkandus, svarbu tinkamai sutvarkyti žaizdą. Jei kraujavimas iš žaizdos nestiprus, jis nestabdomas. Žaizdą reikia apie 5 minutes plauti tekančiu vandeniu, dezinfekuoti. Akis, nosį ar burną, patekus seilėms, plauti tekančiu vandeniu.

Vienintelis pasiutligės prevencijos būdas apkandžiojus sergančiam ar nežinomam gyvūnui yra vakcinacija. Kasmet profilaktiškai nuo pasiutligės turi būti vakcinuojami visi gyvūnai augintiniai, endeminėse zonose rekomenduojama vykdyti laukinių gyvūnų (lapių, usūrinių šunų) vakcinaciją naudojant jaukus su vakcina nuo pasiutligės. Kiekvienais metais dažniausiai žmonės nukenčia nuo šunų, kačių įkandimų.

Visi naminių gyvūnų savininkai privalo kartą per metus paskiepyti savo augintinius – šunis, kates, šeškus nuo pasiutligės.

Pasaulinei pasiutligės dienai pažymėti  Širvintų valstybineje maisto ir veterinarijos tarnyboje (Veterinarijos g. 4, Akmenių k., Širvintų sen.)  2018-10-02 privatus veterinarijos gydytojas Marijonas Apanavičius nemokamai vakcinuos gyvūnus augintinius (šunis, kates) nuo 9 iki 12 valandos. Telefonas pasiteiravimui 8 698 47330.

 

Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė Stasė Saidienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*