Naujausios žinios

Pasaulis išprotėjo

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvus pav.

Oi, brangieji, nerandu žodžių apsakyti savo jausmų. Tik praėjusią savaitę porinau jums, kad kitą orientaciją turintiems sūdnos dienos ateina, kai Gražulis Kultūros komitete įsisiautės. O jis pyst ir štai jums trejos devynerios… Į Seimo komiteto posėdį vėluoja ir dar ne vienas ateina. Atsiveda nuogą vyriškį. Gal ir pats nebuvo apsirengęs, nes galvą be kaklo į posėdį atnešė. Sušurmuliavo, suūžė internetas, televizija ir visos kitos informavimo priemonės. Aptarinėt šią situaciją ėmėsi ne tik etikos mus mokantys visuomenininkai, bet ir politikai. Vieni teigė, kad tai jaunas dainininkas rytais pusnuogis pas Gražulį Seimo viešbučio kambaryje slampinėja. Kiti, kad ilgametis padėjėjas, treti gi, kad – sūnus.
Dar dabar akyse vaizdelis stovi, kai 2010 metais Gražulis per pirmąsias homoseksualų eitynes, Vilniuje, perlipęs per tvorą ir nepaklusęs policijos pareigūnams, buvo išneštas ant pareigūnų rankų šaukdamas: „Už Lietuvą, vyrai!“. Tuomet šią frazę supratome, matyt, ne taip, kaip reikėjo, o Gražulis tuomet tikriausiai ne tradicinę orientaciją gynė, o kaip tik darė eitynėms didesnę reklamą, nes šis įvykis nuskambėjo visose informavimo priemonėse ir ne tik Lietuvoje. Kaipgi kitaip dabar paaiškinti tą nuogaliaus pasirodymą viešai šalia gražaus pusamžio politiko.

Tiek tos to Gražulio. Pastebėjau, kad homoseksualumo temos jau vis dažniau skverbiasi į mūsų žiniasklaidą. Net reklamose su sargiais galime pamatyti ir homoseksualias poras, ne vien vyrą su moterimi. Straipsniuose apie daugiavaikes šeimas taip pat ne vien tradicinės šeimos. Neseniai teko skaityti keturių vaikų tėvų šeimos istoriją. Taip taip, brangieji, ne tėvų, o tėvo ir tėvo, kuriems vaikus išnešioja surogatinės motinos. Liberalai, ateidami į valdžią, atsineša naujų idėjų bei skatina jas kuo intensyviau platinti visuomenėje. O aš buvau tokia naivi ir maniau, kad žiniasklaida pas mus nepaiso valdžios norų ir įgeidžių.

Pagaliau sulaukėme Europos dėmesio ir Europos reitingų lentelėse esame treti iš viršaus. Išgarsėjome nors užsikrėtusiųjų korona atvejų skaičiumi, bet tik treti. Kaip vienas žinomas politikas sakė, negatyvi reklama vis tiek yra reklama. Tai štai reklamuojamės kaip galime. Yra ir teigiamų dalykų. Vilniaus Rotušės eglė pripažinta gražiausia Europoje. Na ir kas, Europoje gal ir pripažinta gražiausia, bet, jei būtų vėl rinkimai ir rinktume gražiausią eglę Lietuvoje, vėl būtų Širvintų eglutė ir ne kitaip. Kaip Širvintoms taip pavyksta, neklauskit. Turi kažkokį metodą, mums eiliniams runkeliams nežinomą, ir medaliams gauti, ir gražuolių titulams internetu susižerti. Žmonės Širvintose koronaviruso taip nebijo, kaip valdžios ir valdančiosios rūstybės. Todėl viskas buvo, yra ir bus kaip „carienė“ lieps.

Tiesa koronos ne tik širvintiškiai nebijo ir plūsta į „Maximą“, turgelį, prekių gyvūnams parduotuves. Va viena vilnietė anądien pasakojo, kad šeštadienį, norėdama nuvykti koronos testo atlikti, stovėjo spūstyje link Akropolio, o grįždama – link „Senukų“. Sako, dar tiek šeštadieniais gatvės nebuvo užkimštos, kaip tomis dienomis, kai užsikrėtimų skaičiai antirekordus muša. Matyt, pavargo žmonės bijoti arba kaip tik išsigando Verygos postringavimų, kad tuoj uždarys viską, kaip pavasarį, ir sėdėsime namie, nes nebus kur eit, juk viskas po užraktais merdės. Žiūrėsime pro langus, kaip mūsų gatvėmis šmirinėja briedžiai, stirnos, lapės ir pavydėsime, kad jiems karantino ribojimai negalioja.

Nejučiomis prisiminiau anūkų prieš kelis metus žiūrėtą filmuką. Matyt, pranašiškas jis buvo. Jame kažkoks žalias žmogus, Grinčas, Kalėdas iš žmonių pavogė. Dabar suprantu, kodėl koronavirusas dažnai žalias vaizduojamas, matyt, ir jis kėsinasi iš mūsų Kalėdas pavogti. Ar pavyks jį nugalėti ir mylimiausias šeimos šventes susigrąžinti, nežinia, bet pasistengti turėtume visi. Juk tiek nedaug reikia –ramiai namuose pasėdėti. Taigi, brangieji, linkiu ramaus sėdėjimo!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*