Naujausios žinios

Pertvarka ne ligonių labui

Straipsnis buvo išspausdintas  vasario 15 d. laikraščio „Širvis“ 7-ame šių metų numeryje.

Jau keletą mėnesių girdžiu, kad antro lygio gydytojų kabinetai perkeliami iš poliklinikos į ligoninę, bet akivaizdžiai su šia pertvarka susidūriau tik dabar, kai teko apsilankyti pas gydytoją. Eilinį kartą įsitikinau, kad pertvarkos vykdomos tikrai ne dėl pacientų patogumo ir gerovės. Buvau ištikima poliklinikai, nes labai patogu, kai visi kabinetai vietoj. Deja, dabar viskas kitaip. Bet apie viską iš eilės.

Šeimos gydytoja nusprendė, kad reikalinga rentgenograma. Einu registratūron ir išgirstu, kad antro lygio registratūra dabar yra ligoninėje. Teko eiti ten. Šalta, žvarbu, slidu. Ateinu, užsiregistruoju ir keliauju atgal, nes rentgeno kabinetas tebėra poliklinikoje. Sako, ten jis ir bus, nes perkraustyti aparatūrą sudėtinga. Dar girdėjau, kad ir fizioterapijos kabineto neperkraustys, bet reabilitologas konsultuos ligoninėje. Vadinasi, kelionės tarp ligoninės ir poliklinikos tęsis ir toliau. Patikėkit, daugumai pacientų tai tikrai nelengva. Juk dauguma jų vyresnio amžiaus, neretas sunkiai juda. O ir atėjus sergant bronchitu ar plaučių uždegimu, nelabai malonu migruoti tarp dviejų gydymo įstaigų. Ir ne po vieną kartą, kaip buvo ir man. Įvertinusi rentgenogramą, gydytoja rekomendavo pasidaryti kraujo tyrimą, kuris imamas, taip, atspėjote – ligoninės priėmimo skyriuje. Vėl teko kulniuoti į ligoninę, o joje ieškoti kasos, nes tyrimas mokamas. Kasa antrame aukšte, ne taip paprasta surasti, jei eini pirmą kartą. Galėtų kasininkę įkurdinti arčiau registratūros ir kabinetų, kad ligoniams mažiau klaidžiojimo būtų. Galėtų apskritai neversti ligonių po keletą kartų vaikščioti nuo Ainošiaus pas Kaipošių. Pertvarka galėtų būti organizuojama ligonių naudai, o ne dėl vadovų užgaidų.

Ironiška, bet rašau šį laišką tą dieną, kai minima ligonių diena. Šiuo metu esu ligonė, tad yra proga švęsti. Ar ateis diena, kai ligoniai galės švęsti, nes medicinos įstaigų vadovai pertvarką vykdys jų, o ne sistemos labui?

Pacientė Danguolė

3 Comments on Pertvarka ne ligonių labui

  1. Gerai, kad perspėjot. Planavau pereitį iš privataus centro…

  2. Ironiškai galima būtų pasamprotauti, jog tai viena iš sveikatinimo priemonių, kad ligonis kuo daugiau judėtų ir turėtų progos pabūti gryname ore. Na o jeigu rimtai, tai baisiau negu baisu… ligoniams sudaryti tiek kliūčių, kurios net ir sveiką žmogų erzintų. Pritariu straipsnio autorei, teko ir man patirti šį naują “sveikatinimo“ būdą, kai reikėjo vežti neįgalų ligonį… buvau apstulbinta tokio absurdo, o juolab, kad infrastruktūra nėra pritaikyta neįgaliesiems taip, kad jie pasijaustų lygiaverčiai, vienas pats niekaip nesusitvarkytų… Pradedant tuo, kad įstaigų durys sunkiai atsidaro, visur slenksčiai, liftas sunkiai įvažiuojamas su vežimėliu, įvažiavimai statūs, padaryti matomai tik dėl vaizdo, apmokėti už paslaugas vėlgi reikia baladotis į antrą aukštą. Nesinori tikrai sirgti ir atsidurti tokioje situacijoje. Siūlau patiems šios sistemos kūrėjams įsėsti į neįgalioj vežimėlį, arba susigipsuoti vieną koją ir praeiti tą sukurtą “sveikatinimo“ kelią ligonio situacijoje, praeiti visą jų sugalvotą kelią nuo vienos registracijos ir gydytojo, prie kitos registracijos, apmokėjimo ir dar toliau, kur gaus siuntimą, gal tuomet pradės mąstyti?

  3. dėkokit tarybos nariams už šią reformą

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*