Naujausios žinios

Kaip šventė Vasario 16-ąją Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos gimnazistai?

srf logo

Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Musninkuose, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokiniai šventė Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo šventę.

Mokiniai, susirinkę į klases, rašė dailyraštį Lietuvai. Vaikams, kurie parašė gražiausiai ir tvarkingiausiai, buvo įteiktos padėkos. Pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva”. Programą vedė Mindaugas Korsakas. Vyresnieji žaidė krepšinį, rungėsi  šaškių turnyre, iš išsibarsčiusių raidžių dėliojo posakius apie Lietuvą ir sportą.

Mokiniai, mokytojai, šauliai ir mokyklos svečiai dalyvavo bėgime iki Barboros Radvilaitės koplyčios. Pačiame priekyje bėgo šauliai su trispalvėmis. Nors oras buvo apsiniaukęs, bėgdami gimnazistai juokavo, buvo puikiai nusiteikę. Sugrįžę į mokyklą, visi susirinko aktų salėje. Čia vyko mokinių koncertas ,,Mintys Lietuvai”. Aštuntos ir 1 gimnazijos klasės mokiniai  padainavo kelias dainas apie tėvynę. Mažieji mokinukai ir mokyklos raiškiojo skaitymo konkurso dalyviai padeklamavo eilėraščius, skirtus Lietuvai. II g klasės mokinės šoko, o edukacinės programos ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva” dalyviai sudarė gynybinį skydą ir inscenizavo viduramžių karius, kurie gina pilį.

IV g klasės gimnazistai, lydimi socialinės pedagogės Ievos Vaitkevičos, važiavo į Lietuvos  respublikos prezidentūrą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos gimnazistams įteikė puokštę, skirtą Lietuvos nepriklausomybės akto signatarui Alfonsui Petruliui. Iškilminga mokinių eisena nunešė puokštę ant Alfonso Petrulio kapo, uždegė atminimo žvakelę.

Dar ilgai mokyklos langus puoš ąžuolo lapai, kuriuose mokiniai užrašė palinkėjimus Lietuvai: ,,Lietuva, išlik didi savo kalba, nepakartojama gamta ir nuostabiais savo kraštą ginančiais ir garsinančiais žmonėmis!”,  ,,Lietuva, būk didi savo piliakalniais, ąžuolais ir upėmis!”,  ,,Lietuva, Tu kaip pražydusi rožė tarp pavasario žiedų, Tu svajonių šalis!”, ,,Lietuva, linkiu Tau išlikti nepriklausoma, gražia ir miela širdžiai!”, ,,Lietuva, neišnyk ir nepasilik tiktai žmonių atmintyje!”, ,,Lietuva, linkiu Tau laimingų žmonių, darbščių mokinių!”, „Lietuva, Tu man reikalinga, Tu tokia žalia!”. ,,Mylėkime savo tėvynę!”- kvietė gimnazistai.

Saulė–Marija Ranonytė, 8 klasė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*