Naujausios žinios

Praradimai ir atradimai mūsų rajono Taryboje

Inga Matukaitė

Praėjusios savaitės pirmadienį buvo sušauktas Širvintų rajono savivaldybės posėdis, kuriame svarstytas vienintelis projekto sprendimas – Etikos komisijos pirmininko skyrimas. Prieš klausimo svarstymą Tarybos pirmininkė pasitikslino, ar opozicija teiks kitą kandidatą į Etikos komisijos pirmininkus, ar paliks du kartus raštu teiktą V. Sarpauską. Opozicija patikino, kad kito kandidato neteiks. Tuomet į tribūną pasisakyti išėjo opozicijos atstovas A. Astikas. Pasisakymo trukmė galimai erzino pirmininkaujančią, nes ji nesusilaikė nepriminusi, kad pasisakymui liko kelios sekundės.

Savivaldos įstatymo 15 straipsnis numato, kad Savivaldybės taryba sudaro Etikos komisiją, kurios pirmininku tarybos opozicijos rašytiniu siūlymu meras teikia iš šios komisijos narių. Savivaldos įstatymas taip pat numato, kad Savivaldybės tarybos komisijų sudarymo tvarka yra nustatyta reglamente. O Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2018 metais gruodį patvirtintame reglamente yra keli neatitikimai su įstatymu. Vienas jų – Savivaldybės Etikos komisijos pirmininką Savivaldybės mero teikimu skiria iš Savivaldybės tarybos narių. Galime daryti išvadą, kad pagal reglamentą visai nebūtina, kad Etikos komisijos pirmininkas būtų Etikos komisijos narys, svarbiausia, kad jis būtų Tarybos narys. Antras – Savivaldos įstatyme neminima, kiek kartų opozicija gali teikti vieną ir tą patį kandidatą, o jau mūsų rajono Tarybos reglamente juodu ant balto parašyta: „…Jeigu Savivaldybės taryba nepritaria Savivaldybės mero teikiamoms Savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) pasiūlytoms Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūroms, Savivaldybės meras tas pačias kandidatūras gali teikti pakartotinai kitame posėdyje. Jei Savivaldybės taryba Savivaldybės mero teikiamoms Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūroms nepritaria ir antrą kartą, Savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) siūlo Savivaldybės merui kitas kandidatūras…“

Prieš Tarybos narius į tribūną kalbėti stojo opozicijos atstovas A. Astikas. „Buvo pateikta Virginijaus Sarpausko kandidatūra, kuris yra atsakingas ir pareigingas asmuo ir gali tinkamai atstovauti tiek Tarybos nariams, tiek Širvintų rajono gyventojų poreikiams“, – patvirtinti opozicijos pateiktą kandidatą ragino A. Astikas. Merė perskaitė reglamente priimtas nuostatas ir pacitavo aprašytą panašią situaciją Klaipėdos taryboje, kurią komentavo to krašto vyriausybės atstovas teigdamas, kad jokie įstatymai nebuvo pažeisti. Todėl merė pasiūlė tarybai atmesti V. Sarpausko kandidatūrą ir pateikė vicemerės kandidatūrą, kuri slapto balsavimo metu buvo patvirtinta valdančiosios daugumos balsais.

Opozicijoje pokyčiai

Spalio 8 d. Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) posėdžio metu svarstė klausimą „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario įgaliojimų nutrūkimo prieš terminą ir šios savivaldybės tarybos nario mandato naujam savivaldybės tarybos nariui pripažinimo“.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys opozicijos lyderis, buvęs meras, nusprendė trauktis iš politikos. VRK gavo Tarybos nario nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyto Šimonėlio prašymą nutraukti jo kaip Tarybos nario įgaliojimus prieš terminą dėl asmeninių priežasčių.

Klausimą pristatęs Tomas Jakutis teigė, kad kita eilėje pagal sąrašą yra Inga Matukaitė, kuri patikino, kad nesuderinamų pareigų neturi ir neatsisakė eiti Tarybos nario pareigų. VRK vienbalsiai priėmė sprendimą Vyto Šimonėlio prašymą patenkinti ir pritarti pirmam sąraše į Savivaldybės tarybą nepatekusiam to sąrašo kandidatui. Šiuo atveju patvirtinta Ingos Matukaitės kandidatūra, kuri turėtų prisiekti per artimiausią Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdį.

Pasitraukęs iš politikos Vytas Šimonėlis, pakalbintas šiuo klausimu, atsako, kad jau pakankamai daug metų atidavęs savivaldai, Širvintų rajono tarybai, todėl, jo manymu, atėjo laikas daugiau laiko skirti sau, savo artimiesiems ir savo mėgstamoms veikloms.

Primename, kad Vytas Šimonėlis Širvintų rajono savivaldybės meru buvo tris kadencijas, o Tarybos nariu šią kadenciją buvo išrinktas jau septintą kartą. „Aš traukiuosi iš aktyvios politikos, bet tikrai liksiu aktyvus Širvintų rajono pilietis“, – atsisveikindamas patikino Vytas Šimonėlis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*