Naujausios žinios

PRIEŠŠVENTINIS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS

Į Širvintų bendruomeninius šeimos namus penktadienio vakarą rinkosi projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Širvintų rajone“ dalyviai. Jau iš anksto buvo paskelbta, kad šį vakarą bus mokomasi pasigaminti šventines žvakides. Pats laikas tokiems darbeliams – artėja Kalėdos, papuošti šventinį stalą žvakele tiesiog būtina. O kai žvakidė – pačių darbas, dvigubai maloniau. Norinčių išmokti atlikti tokius darbelius susirinko pilna bendruomeninių šeimos namų salė. Staliukai buvo jau paruošti darbui: indeliai su klijais, teptukai, eglučių šakelės, konkorėžiukai ir t. t. Nuo ko pradėti darbus, tikriausiai nedaug kas žinojo. Rūpėjo greičiau imtis darbo, tačiau projekto vadovė Gražina Perednienė pirmiausia pasveikino visus atėjusius ir priminė, jog dabar advento laikas. Laikas, kai advento vainike kas savaitę iki Kalėdų uždegama po vieną žvakę.

Štai ką išgirdo ir susirinkusiems papasakojo ponia Gražina: kai „…vakare degė ir pamažu tirpo keturios žvakės. Buvo taip tylu, kad girdėjosi, ką jos kalba. Pirmoji sakė: „Aš esu Ramybė. Deja, žmonės nemoka manęs išsaugoti. Manau, man nelieka nieko kita, tik užgesti“. Šios žvakelės liepsna užgeso. Antroji sakė: „Aš esu Tikėjimas. Deja, esu niekam nereikalinga. Žmonės nenori nieko apie mane žinoti, todėl nėra prasmės man toliau degti.“ Vos tai ištarė, padvelkė lengvas vėjelis ir užpūtė žvakę. Labai nuliūdusi trečioji žvakė kalbėjo: „Aš esu Meilė. Nebeturiu jėgų ilgiau degti. Žmonės manęs nevertina ir nesupranta. Jie neapkenčia tų, kurie juos myli labiausiai – savo artimųjų“. Ilgai nelaukdama ir ši žvakė užgeso. Staiga į kambarį įbėgo vaikas. Pamatęs užgesusias tris žvakutes, išsigandęs sušuko: „Ką darote! Jūs turite degti, aš bijau tamsos! Tai taręs pravirko. Susijaudinusi atsiliepė ketvirtoji žvakė: „Nebijok, neverk. Kol aš degu, visuomet galime uždegti ir kitas tris žvakes. Aš esu Viltis!“ Pritilusioje salėje p. Gražina palinkėjo: „Lai mūsų širdyse niekada neužgęsta viltis, o sava viltimi uždekime tikėjimą, ramybę ir meilę. To ir linkiu adventinį vakarą.“

Lektorė Jelena Labanauskienė, prisidėjusi prie gražių prieššventinių linkėjimų, ėmėsi darbo. Iš eilės ėjo prie kiekvieno, aiškino, rodė, mokino. O „mokiniai“ dirbo susikaupę, pasitardami, klausinėdami. Greitai paprasti stiklainiai tapo puikiomis žvakidėmis. Medžiaga, išdalinta papuošimui, buvo visiems vienoda, tačiau nebuvo nė vienos vienodos žvakidės. Jei reikėtų išrinkti gražiausią, nežinia, ar pavyktų. Visos žvakidės savaip išdailintos, visos gražios. Pasigrožėjusi savais ir kolegų darbais, projekto koordinatorė Gražina pateikė staigmeną: išdalijo lapelius su kalėdinių dainų žodžiais ir natomis, akompanuojant mokytojai Aušrai Jutelienei, salėje suskambo dainų melodijos. Po kavos ir arbatėlės buvo aplankyta Socialinių paslaugų centro globos namuose projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Širvintų rajone“ dalyvių meno darbų paroda.

Skirstydamiesi projekto dalyviai dėkojo Širvintų bendruomeninių šeimos namų darbuotojoms už tokį šiltą, gražų, malonų vakarą.

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*