Naujausios žinios

„SAUGUS EISMAS KELYJE 2021“

VDC ,,Aitvarai“ informacija

Siekdama išvengti nelaimingų įvykių keliuose, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos jau vienuoliktus metus iš eilės organizuoja švietėjiškus saugaus eismo bendruomenėse konkursus, kurių dėka išradingai ir įdomiai vykdomi edukaciniai renginiai bei kitokios pažintinės veiklos.
Šiais metais paskelbtame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021 m.“ dalyvauja asociacijos Musninkų socialinės iniciatyvos (MUSI) įsteigtas Musninkų vaikų dienos centras „Aitvarai“. Jis vykdo projektą ,,Saugus eismas kelyje 2021“.
„Mano tikslas, dalyvaujant šiame projekte, buvo vienu šūviu nušauti tris zuikius, – teigia dienos centro ,,Aitvarai“ socialinė darbuotoja Judita Korsakienė. – Dalyvavimo projekte idėja buvo ne tik išmokyti saugaus elgesio gatvėje mūsų dienos centro vaikus, bet ir šviesti kitų rajono dienos centrų lankytojus. Pagal numatytą planą jau buvo organizuoti draugiški susitikimai Vileikiškių dienos centre ,,Lašelis“, Širvintų vaikų dienos centre bei Bagaslaviškio dienos centre. Jų metu bendraamžius mokė patys vaikai. Keturi dienos centro ,,Aitvarai“ paaugliai atsakingai ruošė užduotis ir pakaitomis dalyvavo pristatant kelių eismo taisykles: mokė kelio ženklų, perdavė pėstiesiems reikalingas saugaus eismo žinias: kaip teisingai išsiruošti į gatvę sutemus, supažindino su reikalavimais dviratininkams. Po to buvo organizuojamos viktorinos, kur kiekviena komanda stengėsi kuo geriau atlikti užduotis ir ne tik teoriškai, bet ir praktiškai užtvirtinti įgytas žinias.
O koks konkursas be apdovanojimų. Kiekvienas komandos narys galėjo pats išsirinkti prizą, kuriuos įsteigė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Žinoma, prizai buvo ne tik gražūs, bet ir naudingi: įvairūs atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės, pirkinių krepšiai ir kuprinės, atšvaitai – žaisliukai ir kt.
,Tikiu, kad visi projekte dalyvavę vaikai daugiau sužinojo, kaip saugiai važiuoti dviračiu, kaip būti matomu tamsiuoju paros metu, kaip saugiai elgtis gatvėse ir keliuose, o mūsų „lektoriai“ įgijo daugiau drąsos, pasipraktikavo, kaip kalbėti viešai ir, žinoma, geriausiai išmoko kelių eismo taisykles, nes kaip sakoma: Geriausiai išmokstama – mokant kitus.“
Dienos centro ,,Aitvarai“ vaikai dalyvavo Automobilių ir kelių direkcijos organizuotame piešinių konkurse saugaus eismo tema.
Rudenį numatyta edukacinė ekskursija į Kelių direkcijos mokomąją klasę.
Nors ir koronaviruso apribojimai labai riboja norą ir poreikius veikti, bet laikantis rekomenduojamų saugumo reikalavimų, sveiko proto ir žmogiškojo supratingumo, smagu vaikams dalyvauti ugdomuosiuose švietėjiškuose renginiuose, plėsti akiratį, užmegzti naujas pažintis ir ugdyti socialinius įgūdžius.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*