Naujausios žinios

SENJORŲ DIENA

Valda Patinskienė

V. Jablonsko sveikinimo kalba „Bočiams“

Kas nežinojo, tam kalendoriaus lapelis priminė, kad spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o rajono bočiams tai puikiausiai žinoma. Jau prieš kurį laiką rajono „Bočių“ taryba informavo, kad bus pažymima senjorų diena.

Penktadienio rytą Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios. Jų metu kunigas Adam Adukowski nuoširdžiai pasveikino atėjusius į šv. Mišias senjorus ir pasidžiaugė, kad vyresnieji žmonės nesėdi užsidarę, kad jie bendrauja, vyksta į ekskursijas, lankosi kultūriniuose renginiuose. Toks gyvenimo būdas neleidžia susenti, o dažnai netgi atitolina ligas. Gražių kunigo žodžių palydėti bočiai rinkosi į „Lelijos“ kavinę. Mišių metu bažnyčia buvo artipilnė, nemažiau bočių užplūdo ir kavinę. Beliko tik pasidžiaugti, kad visi susirinkusieji laikosi Sveikatos ministerijos nurodymų ir turi galimybių pasus.

244206921_1037606300387872_3055095239885644582_n

Pirmiausia visus su „profesine“ švente pasveikino pirmininkas Vladas Jablonskas paminėdamas, kad 1990 m. Jungtinių Tautų organizacija spalio 1 dieną paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Lietuvoje gyvena per 800 tūkst. senjorų. Gaila, tačiau iš širvintiškių bočių tarpo anapilin išėjo keli aktyvūs nariai. Tylos minute pagerbtas jų atminimas.

Dėl pandemijos buvo nurimusi bočių veikla, tad pirmininkas nepraleido progos pasveikinti jubiliatų. Tai progai pritaikytomis eilėmis ir gėlių puokštėmis buvo apdovanoti jubiliatai Vilhelmas Turgušas, Ana Geigalienė, Vanda Paulauskienė. O „Ilgiausių metų“ užtraukė ne tik senjorai, bet ir „Namų muzikavimo grupės“ iš Bagaslaviškio muzikantai.

243860994_1071605056748899_7928327045292796064_n

Susigroję, susidainavę, vadovaujami Kazio Petreikio bagaslaviškiečiai neleido bočeliams nuobodžiauti. Janina ir Stasys duetu dainavo gerai žinomas populiarias dainas, kurioms galėjo pritarti klausytojai. Kristina, Antanas ir vadovas Kazys akomponavo dainininkams taip, kad kojos pačios kilnojosi ir ratelis sekė ratelį. Muzikantai taip išjudino senjorus, kad nė namai netraukė.

Pirmininkas V. Jablonskas, ištaikęs trumpą pertraukėlę, supažindino su artimiausiu metu numatomomis kelionėmis į Vilniaus teatrus. Pirmoji kelionė į Operos ir baleto teatrą pamatyti ir pasiklausyti operos „Rožės kavalierius“. Tad Širvintų senjorai jau atsigavo po pandemijos ir gyvenimas tekės sena vaga, t. y. kelionės, susitikimai, renginiai – visa tai prieš akis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*