Naujausios žinios

Šimtmečio namelis

Varpininkas

Nomedos Drazdienės piešinys

Sveiki, mielieji mano, dar viena savaitė pralėkė, dar vienas istorijos puslapis prirašytas, dar vienas naujas atverstas. Taip jau tirpsta ir tirpsta tas mums skirtas laikas, o per jį mes nuveikiame daug įvairiausių darbelių, prisidirbame įvairių reikaliukų ir po to srebiame košę ar mėgaujamės laurais. Bet vienaip ar kitaip viskas nuleidžiama į kanalizaciją, t. y. pasimiršta, užsineša laiko dulkėmis ir vėl pradedi nuo nulio. Gerai, kad bent danguje pas Aukščiausiąjį gerų ir blogų darbų, minčių, žodžių skaitliukas sukasi, niekas neprapuola. Tad gyventi reikia taip, kad kanalizacijon nenuleistum viso savo gyvenimėlio. Ašai savame kailyje netveriu ir mintiju, kad geriau būti, kaip dabar yra, negali. Tuoj pasidalinsiu savo įžvalgomis ir džiaugsmais. Pamenate, aną savaitę minėjau žodelį iš „Š“ raidės, tai va, tik spėjau mintimis pasidalinti su jumis, mielieji mano, ir jau reikaliukas iš „Š“ raidės valdovės skaidriausiosios ne tik galvoje, bet ir rankose verda. Kad būtų aiškiau, paaiškinsiu, taigi porinu apie viešo pasakų namelio, centrinės įstaigos, kur karaliai pėsti vaikšto, atsiradimo pradžią mūsų karalystėje.

Nagi sakau jums, nereikia man jokio patarėjo ar padėjėjo vietos, gyvenu ašai žmogus ramiai, iš savo uždirbtos pensijos pragyvenu, dar daržo gėrybėmis apsirūpinu ir man to užtenka. Užtatai mano mintis skaito, platina ir mielai pasinaudoja tas, kam reikia. Bet, gink Dieve, prašau neįžvelgti čia kokios paslėptos reklamos, savigyros ar kokio prašomo pakišiuko. NEa. Ašai tik gerus žodžius iš „Š“ raidės turėjau, nors ta instancija, kur š… reikalai atliekami ir gera, ir net labai gera būna, kai reikalas prispiria.

Dabar apie patį procesą, gimstantį visam šitam dideliam reikalui. Taigi, numatė mūsų šaunioji komanda su valdove skaidriausiąja priešakyje, kur turėtų stovėti pastarasis nameliukas. Numatyti numatė, net ir planelius pasibraižė, o ir dizainui nemažai dėmesio skyrė, kuris, pasak specialistų, nė kiek nepanašės į pasakų namelį. Sumanymas toks, kad, pamatęs pastatėlį, negalėtum nuspręsti, kokia jo paskirtis, įdomu, ar ne? Matai nameliuką ir nežinai, kam jis skirtas, gali panaudoti pagal savo supratimo ir išsilavinimo lygmenį: man gal tai būtų kokios varpinės prototipas, Pranutei mano, tikriausiai, koks nors sandėliukas dar vieną šūsnį nereikalingiems daiktams susikrauti, galbūt kokiai aukštai poniai ar žemam ponui biuvetę iš Druskininkų ar Birštono primintų, bet, kad rimtiems reikalams tai būtų skirta, nepanašu. Puikus sumanymas: ir yra daiktas, ir kartu nėra daikto.

Toliau mintiju ir mintį vystau, sakykim, o jeigu taip paplėtojus šį sumanymą ir daugiau tokių įstaigų pristeigus, kurios iš išorės būtų neaišku kam skirtos. Kol mūsų varguoliai susigaudys kas ir kaip, kas ir po kam, tai ir diena praeis, o ir rūpestėlis gal išsispręs su Dievo pagalba, bet be valdininkėlių paramos, nes vieni rūpesčiai su tais mūsų varguolėliais. Taigi viskas buvo suderinta ir vieta šalia valdovės skaidriausiosios rūmų parinkta, nors, mano galva, keistas pasirinkimas, kad kiekvienas eitų, atsiprašant, ir po langais… tačiau yra galvotų galvų, joms geriau žinoti, o pagaliau gal nelabai ir kas ten eitų, nes paskirtis pastato neaiški, susimokėti reikės, kitu atveju nepateksi vidun, kur kvepia dangiškais aromatais, kur kojas galėsi pasišildyti, ypač žiemą, ar batus pasidžiovinti, nes grindys bus šildančios, tiesiog pasijusi žmogus rojuje.

Taigi popieriai tvarkingi, viskas gražu, o va varguolių nelabai klausė, tiksliau, kaip teigia patikimi šaltiniai, skundų nesulaukta, nuomonę savo galėjo pastarieji išreikšti, o jei neišreiškė, vadinasi, sutinka. Elementaru. Bet kai ta pilkoji masė sužinojo, ėmė reikšti nepasitenkinimą, galima sakyti visas kortas sumaišė. Teks dabar ilgėliau trukti, sužaisti kokį žaidimėlį: šuns balsas į dangų neina arba šunes loja – karavanas eina. Na ta prasme, kad leisim pasireikšti labiausiai besipiktinantiems, išklausysim, o padarysim kaip reikia, na kokį metriuką į vieną ar kitą pusę truktelsim. Juk dėl bendro gėrio, dėl mūsų ir jūsų pačių. Atsiras dar viena šauni vieta mūsų karalystėje, kur žmonės galės darytis nuotraukytes, jomis dalintis, jaunavedžiai amžinsis ir bus naujas traukos centras. Juo labiau, kad valdovė skaidriausioji paskaičiavo, jog šitoks dizaino ir gamtinių reikalų paskirties pastatėlis kainuos nedaug, žymiai mažiau nei kauniškių auksinis tualetas ar panašus kur kitur.

Ašai galvoju, kad tik greičiau pastatytų, per derliaus šventę būtų galima iškilmingą jojo atidarymą padaryti, įsivaizduojate, akcija, pirmam šimtukui lankytojų nemokamai pa pa pa, ar pi pi padaryti, arba valdovė skaidriausioji pirmoji pasinaudoja juoju, o visi susirinkę išsižioję laukia josios pasirodymo po to reikaliuko atlikimo, paskui ovacijos, saliutai, džiugesys ir ašaros akyse, kad pagaliau ir mūsuose atsirado tokis stebuklas.

Ak, laikas verčia lapus, o mes gyvenimo įvykius. Susitiksime netrukus, einu pasižvalgyti, gal kokių garbių ponų prieš rinkimus kur padavė. Ką žinai, kur ką sutiksi, jau iš ryto teko su reklaminiu plakatu pasisveikinti, tokie visi it gyvi kaba, vargšeliai…

Su paskutinėmis naujienomis koja kojon bežengiantis Jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*