Naujausios žinios

Širvintiškiams kebabai patinka

Janina Pukienė

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų lapkričio 9 d. laikraščio „Širvis“ 43-ame numeryje.

Turbūt daugelis dar prisimena jaukią kavinukę poetišku pavadinimu „Bangelė“. Kažkada ji traukė lankytojus paskanauti čeburekų. Permainų vėjai privertė kavinukę uždaryti. Vėliau ji buvo privatizuota, veiklos profilis gerokai nutolo nuo maitinimo paslaugų. Džiugu išgirsti, kad maitinimo verslas čia atgimsta – rugsėjo pabaigoje pradėjo veikti kebabų užkandinė. Vos per mėnesį laiko ji tapo populiari ir lankytojų giriama. Gera proga užsukti ir savo akimis viską pamatyti.

Mus pasitinka šeimininkas.

– Esu Mahmoud Tigh Navard. Atvykau iš Irano, – lietuviškai prisistato.

– Oho! Ar seniai jūs Lietuvoje? Kas jus čia atvedė? – puolame klausinėti.

– Gyvenu čia jau trylika metų. O atvedė, žinoma, meilė, – šypsosi Mahmudas. – Kaip sakoma, „ieškokite moters“.

– Ir kaipgi jūs ją susiieškojote?

– Noras tobulinti karatė techniką jaunystėje nuvedė mane į Japoniją, gyvenau ten keletą metų ir kalbą buvau neblogai pramokęs. Japonijoje ir susipažinau su lietuvaite, atskridau paskui ją.

– Ir koks buvo pirmas įspūdis išlipus iš lėktuvo?

– Šalta! – juokiasi pašnekovas. – Juk buvo gruodžio 27-oji. Ištvėriau vos trejetą mėnesių ir pabėgau. Nuo šalčio. Bet argi pabėgsi nuo meilės? Grįžau ir jau 13 metų esu čia. Esu baigęs psichologijos mokslus, bet ėmiausi verslo. Mano šeima Irane turėjo restoranų verslą ir pradėjau nuo to. 2004 m. atidariau pirmąjį restoraną netoli Seimo rūmų.

Mahmudas pasakoja, kad per dvylika metų išbandė daug ką: turėjo valymo paslaugų verslą, buvo atidaręs parduotuvę, pastaruoju metu valdo tris kebabų užkandines – dvi sostinėje ir vieną čia, Širvintose.

Kodėl Širvintos? Pasirodo, Mahmudo gyvenimo draugė Violeta kilusi iš čia. Tad ir darbuojasi jie draugiškai, šeimyniškai: Mahmudas, Violeta ir jos mama Regina. Reiktų dar poros darbuotojų, deja, sunku rasti, vis ateina kažkokie nelabai norintys dirbti.

Žiūrinėjame meniu. Tikrai yra iš ko rinktis: kebabai su jautiena, su vištiena, vegetariški. Vieni lavaše, kiti bandelėje, treti lėkštėje su bulvytėmis fri. Kelių rūšių padažai tikrai įtiks kiekvieno skoniui. Yra ir bulvinių blynų. Smalsaujame, ar bulvės populiarios Irane?

– Ne taip kaip Lietuvoje, – atsako šeimininkas. – Pas mus daugiau valgomi ryžiai, bet yra ir bulvių. Ir blynai kepami, tik jie labai skiriasi nuo lietuviškų.

Mahmudas pasakoja, kad specialiai kebabams ruošiamą jautieną ir vištieną veža iš Vokietijos. Planuoja kepti picas, taigi pasirinkimas dar padidės. Jaukias patalpas, papuoštas Irano vaizdais, susiremontavo patys. Vasarą planuoja įrengti ir lauko terasą, bus smagu prisėsti su puodeliu kavos ar arbatos.

Kalbiname klientę Jolantą:

– Kuo traukia naujoji užeiga?

– Maistas šviežias, skanus, aptarnavimas greitas, – atsako. – Svarbiausia, visada dirba.

Išties, dirbama kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienius, nuo 10 iki 21 val. Penktadienį ir šeštadienį – iki vidurnakčio.

– Kai įdarbinsim žmogų, dirbsim ir sekmadieniais. Vakarais ir savaitgaliais žmonių visada daugiau. Ir šiaip lankytojų trūkumu nesiskundžiame. Ateina daug jaunimo, juk netoli gimnazija, bet ir senjorai dažnai užsuka. Matyt, naujieną išbandyti nori. Net nesitikėjome, kad bus toks susidomėjimas. Vadinasi, pataikėme reikiamon vieton reikiamu laiku, – džiaugėsi šeimininkas.

– Kaipgi verslininką sutiko Širvintos?

– Esu maloniai nustebintas, – atsako Mahmudas. – Niekas nedarė jokių kliūčių, visur buvome sutikti labai maloniai, viskas paaiškinta. Savivaldybėje labai maloniai bendravo ponia Deimantė Oršauskaitė, Maisto ir veterinarijos tarnyboje – ponas Alvydas Karalius ir ponia Jolanta. Vilniuje valdininkai neretai būna arogantiški, čia šito pajusti neteko. Iš viso, Širvintose žmonės labai malonūs ir geranoriški. Esu labai dėkingas patalpų savininkei poniai Zitai, kuri neima nuomos mokesčio, leidžia versliukui įsivažiuoti. Džiaugiuosi atradęs Širvintas.

– Tai gal ir apsigyventi planuojate?

– Yra minčių, yra. Nors važinėti į Vilnių vis tiek tektų, juk ir tenykštį verslą prižiūrėti reikia.

Verslininkas pasakoja, kad, deja, Lietuvoje sąlygos verslui ne gerėja, o sunkėja. Prieš dvylika metų, kai jis startavo, mokesčių našta buvo lengvesnė, dabar ji vis didėja. Tai optimizmo neprideda. Gal naujasis Seimas atvers kelią teigiamiems pokyčiams?

– Ar per darbus ir rūpesčius surandate laiko aplankyti gimtąjį Iraną?

– Be abejo, apsilankome. Mama visada labai laukia. Ji pati dėl garbaus amžiaus taip ir nematė Lietuvos, tenka mums dažniau pasirodyti. Turiu tris brolius ir seserį, jie neturi klajokliškos dvasios, visi gyvena Irane, aš vienintelis nutolau. Bet ryšiai su šeima ir gimtine turi išlikti.

Malonu klausytis gražių žodžių apie širvintiškius, smagu, kad yra dar viena jauki užeiga išalkusiems ir ištroškusiems. Sėkmingo verslo, pone Mahmudai!

12 Comments on Širvintiškiams kebabai patinka

 1. Juokingas padavinimas. Vaikiskas, vaiku darzelio. Sunku buvo galva pakrapstyti del attractive pavadinimo?

 2. sorry, pavadinimas.

 3. Pavadinimas dveju – nuostabiu paneliu vardu raides :) nepavydekit, gal ir del jusu kada kokia zvaigzde danguje ivardins 😉
  O ponui Mahmudui linkiu kuo didziausios sekmes ne tik vesle :) kartais ir lietuviai taip nemyli savo krasto o cia istverti tiek metu musu durnine :)

 4. Gerbiamasis, ne pavadinime esmė, o skonio reikalas. Aš padariau, kad būtų skanu,o ne pavadinimą reklamuoja. Jeigu žinotumėte šio pavadinimo reikšmę , taip ne kalbėtumėte. Ačiū už jūsų komentarą.

 5. salaam alaikum, gerb. Mahmoud,
  ne jusu garbingos istaigos pavadinimas man uzkliuvo, beje as neturiu jokios teises prie jusu istaigos pavadinimo kabinetis. Man uzkliuvo STRAIPSNIO PAVADINIMAS. Neidomus.
  Apropo’s, kebabus labai megstų, ir linkiu jusu verslui ko geriausios kloties. Take a peace.

 6. aš sūnui Vilniuje nupirkdavau kebabų, l. g. prie stoties, švariai gamina. Tad tiems žmonėms sėkmės. Nors žinau, kad nesveikas maistas, na ką padarysi… Sūnus pas juos ragavo, sakė skanūs.

 7. Ačiū visiems už palinkėjimus. Labai malonu,kad domitės mūsų kebabais. Bet man būtų dar maloniau jeigu pasakytumėte kokių trūkumų dar turime, kad galėtume pasistengti dėl jūsų.

 8. Prajuokino interviu :) daug pikantisku detaliu nepaminejo „ponas“ Mahmoud 😀

 9. tai jau tikrai, ponas Mahmoud laaabai daug ka nutyli

 10. Oi kaip prajuokino 😀 atsakant i paskutiniu dvieju komentatoriu komentara,tai teisybe nutyleta ir net viesai meluojama 😀 va tokie ir gyvena musu Lietuveleje.. Nuo kada ponulis Mahmoudas baiges psichologijos mokslus? Jeigu paprasytumete irodymu-sakytu,kad viskas like Irane. O jei paprasytumete,tai gal gali kopijas kas atsiusti,tai ujujui kiek priezasciu rastu,kad ne taip paprasta 😀 Neapsikenciu melagiu ir manipuliantu..vargse ta jo perpus jaunesne mergaite. Taip but nemastancia ir nematyt kaip is tiesu. Nors zinant ji,tai pakalbet tikrai labai graziai gali…bet kiek tai atitinka teisybe,tai tik laikas visiems parodo..

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*