Naujausios žinios

Sienos ligonių negydo

Jonė Lieponė

Nuotrauka iš vlmedicina.lt

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų lapkričio 9 d. laikraščio „Širvis“ 43-ame numeryje.

– Kai spauda pradėjo trimituoti apie pertvarkas ligoninėje ir pasakoti apie remontus, vis norėjosi patekti ligoninėn ir savo akimis viską pamatyti, – su humoro gaidele pasakoja sena draugė, neseniai gydžiusi Širvintų ligoninėje. – Tuo įsitikinau pati ir sakau tau: atsargiai su norais, nes jie kartais pildosi.

– Labai jau prastai buvo? – teiraujuosi užjausdama.

– Pati lyg ir niekuo negaliu skųstis. Patekau į geros daktarės palatą, gydymas buvo veiksmingas, neblogai jaučiuosi. Bet kitiems ligoniams buvo daug prasčiau. Štai paguldė moterį gal devintą ryto. Matėsi, kad jai blogai, bet jokios pagalbos nesulaukė. Seselės vis atbėga, pažiūri, paramina ir vėl išbėga. Geros tos seselės, malonios tokios, rūpestingos. Bet ką jos gali? Nieko be gydytojo paskyrimo, tik už rankos palaikyti. O tos palatos gydytojas tądien, ir ne tik tądien, atėjo ketvirtą valandą po pietų. Ligonė visą dieną pradejavo be pagalbos. Kokia tada prasmė iš viso gulėti ligoninėje? – pasakojo draugė.

Klausydamasi emocingo pasakojimo, prisiminiau, kad apie tokį patį atvejį jau girdėjau prieš porą mėnesių. Tada irgi insulto ištikta senolė nesulaukė pagalbos, nes daktaras pasirodė tik vakare. Jau seniai širvintiškiai pasakoja, kad palaikomajame šventadieniais gydytojo nesutiksi, o ir skyriuje jis retas svečias, nes tokiomis dienomis budi dar ir reanimacijoje. Suprantama, kad ten reikia daugiau dėmesio ir laiko, nes vyksta kova už gyvybę. O skyriuje pacientai palauks, pakentės. Iš medikų teko išgirsti, kad alga už dvigubus budėjimus, suprantama, dviguba, bet darbas kaip ir viengubas – dviejose vietose tuo pačiu laiku nebūsi, nebent iliuzijos meną įvaldęs būtum. Nesu specialistė ir nesiruošiu vadybos gudrybių mokyti, bet nemanau, kad normalu stacionare per dieną gydytojo nesulaukti. Jei gydytojas darbą pradeda pavakarę, tai gal ir guldyti reiktų tokiu laiku, kitaip ko ten trintis be naudos?

Vilniaus ligoninėse požiūris į pacientą kitoks. Neseniai teko lankyti ligonę po sudėtingos operacijos. Ji pasakojo, kad operacija buvo planinė, moteris atsigulė jos išvakarėse. Tuoj pat prisistatė palatos seselė ir operuosiantis gydytojas, patikrino savijautą, aptarė būsimą operaciją. Anot pašnekovės, gydytojas kasdien ateina dar prieš pusryčius, o prireikus ir dažniau. Galima sakyti, kad respublikinės ligoninės nėra ko lyginti su rajonine. O koks skirtumas? Gydytojai dirba ir ten, ir čia. Problema ne dėl ligoninės lygio, o dėl požiūrio į ligonius ir savo pareigas. Ar jums atrodo kitaip?

Pirmoji mano pašnekovė turi savo nuomonę ir apie tą išgarsintą ligoninės remontą. Niekas nesako, kad jis nereikalingas, kad remontuoti yra blogai. Bet, klausia ji, ką keičia kosmetinis remontas? Ar dėl šviesesnių sienų pagerėjo gydymo kokybė? Taip, sienas nudažė, bet iškvietimo mygtukų kaip nebuvo, taip nėra. Globos skyriuje tokie yra, vaikų ligoninės skyriuje – irgi. O Vidaus ligų skyriuje jie nereikalingi? Suprantama, reikalingi, deja…

Išties, džiugu, kad ligoninės vadovas rado lėšų bent kosmetiniam remontui. O kada „suremontuosite“ gydytojų požiūrį į pacientus? O gal ligoninė pereis prie naktinio režimo? Devyndarbiai daktarai naktimis ligonius guldys, vizituos ir gydys, o dienomis lieps miegoti. Vėl būsime unikalūs ir verti rekordų knygos?

3 Comments on Sienos ligonių negydo

  1. buvusi ligoninės medikė // 2016 lapkričio 17 8:59 at // Atsakyti

    Truputį patikslinsiu.
    Niekas iš ligoninės laikinųjų vadovų, o juo labiau iš krištolinių mūsų visų rūmų, ligoninėje jokio kosmetinio remonto nedarė. O paprasčiausiai atėmė iš nuomotojų, plačiai išgarsėjusių socialinių paslaugų projektų psichiatro Aleknos, buvusio SAM ministro privačios psichiatrijos klinikos “Ąžuolyno klinika”.
    Tai jie dar 2012 m. išsinuomojo patalpas, padarė remontą ir norėjo vykdyti veiklą. Merė ir jos svita tiesiog atėmė iš jų patalpas ir liepė perkelti vidaus ligų skyrių. Tos patalpos buvo skirtos kitai veiklai, va todėl juose nėra iškvietimo sistemos, ten jos nereikėjo.
    O gydytojai iš tikro ateina tik tie, kurie atvyksta į budėjimą. Iš tiesų nėra kam dirbti ligoninėje. Ačiū krištolinei skaidrybei už puikų pasirinkimą sugriauti sveikatos priežiūros likučius rajone. Sėkmės jai.
    Ačiū Dievui, kad išėjau iš ligoninės dar dirbant Meškauskienei. Dabar tik galiu paguosti koleges ir pasakyti: Santariškėse trūksta sesučių. Ateikite.

  2. Štai kada paaiškėjo remonto aplinkybės, pagaliau išlindo yla iš maišo. Ačiū jums.

  3. Koks vadovas, tokie ir darbuotojai:) Ligoninės vadovas per 9 mėnesius net informacijos apie save nesugebėjo „sukurt“ ligoninės tinklapyje, turbūt ne veltui…?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*