Naujausios žinios

Širvintose pražys mėnulio sodai, skambės dainuojamoji poezija

Nepaisant orų prognozių, šis ruduo bus šiltas, saulėtas ir jausmingas, nes į šalies scenas sugrįžta jau tryliktą kartą rengiamas tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,Tai – aš“. Vilniaus mokytojų namų organizuojamas festivalis per 13 gyvavimo metų sukūrė savo legendą, kurią gali patvirtinti ir jauni, ir garbingo amžiaus bardų muzikos mėgėjai – būtent jiems skirta tradicinių ir netikėtų renginių gausi festivalio programa. Šiemet muzikantai iš Lietuvos ir užsienio šalių pasirodys Vilniaus, Širvintų, Gargždų, Veisiejų bei Rygos scenose.

Spalio 20 d. 18 val. Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro (I. Šeiniaus g. 4) salėje vyks išskirtinis festivalio koncertas pavadinimu „Mėnulio sodai pilni svečių“. Tai Vyganto Kazlausko bei prancūzo Laurent‘o Secco bendro muzikinio projekto „Mėnulio sodai“ išplėstinė programa kartu su dainuojamosios poezijos muzikantais iš Baltarusijos.

Koncerto idėjos autorius Vygantas Kazlauskas pasakoja, kad prie projekto sutikęs prisijungti lietuviams jau pažįstamas prancūzų atlikėjas Laurent‘as Secco iš pradžių abejojo pavadinimu „Mėnulio sodai“. „Bet, kai persakiau Viliaus Dintsmano eilėraščio mintį „Aš ilgiuosi tavęs, kai nežydi mėnulyje rožės… ir nežydi mėnulyje sodai, kai mūsų nelieka“, jo abejonės išsisklaidė. Surinkome gražiausias mudviejų ir kitų prancūzų autorių – Carles‘io Trenet, Jacques‘o Brelio, Claude‘o Nougaro – dainas į tarsi vieną serenadą.“ – pasakojo Vygantas. Vakaro metu, pritariant kameriniam orkestrui, skambės gražiausi žymių prancūzų ir lietuviškos dainuojamosios poezijos kūriniai.

Be to, „Mėnulio soduose“ svečiuosis talentingas, charizmatiškas bardas iš Baltarusijos Mihail Tselkovik su grupe „Lombard“: Yury Niakhai, Vadzim Prykhodzka (Baltarusija), Viktor Pashnyk (Ukraina).

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“, organizuojamas nuo 2003 metų, yra vienintelis tokio pobūdžio renginys visoje Rytų Europoje. Jaukūs vakarai, gilūs atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Bilietus platina www.bilietai.lt

Plačiau www.kultura.lt, www.tai-as.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*