Naujausios žinios

Skaitytojai klausia: kas sutvarkys purvynę Širvintų centre?

Į „Širvio“ redakciją telefonu kreipėsi skaitytojas:

„Laba diena, kreipiuosi į žiniasklaidą, kad jūs ir rajono valdantieji atkreiptumėte dėmesį į visai miesto centre stūksančią purvynę. Kalbu apie J. Janonio gatvėje esančią mašinų stovėjimo aikštelę, jei taip galima ją pavadinti. Ta, kurioje automobilius stato grožio salono  klientai, šalia esančių daugiabučių gyventojai, „Širvintų krašto“ redakcijos klientai, į vaikų darželį „Saulutė“ vaikus vedantys tėvai ar miestelėnai, kai kitos centrinės gatvės aikštelės būna sausakimšos mašinų. Anksčiau ten stovėjo sandėliukai ir buvo normalus keliukas. Šiuo keliuku eidavome, norėdami sutrumpinti kelią iki stoties. Dabar gi praeiti neįmanoma. Purvynė, bala telkšo ant balos. Ką mano valdžia? Juk čia pats miesto centras. Užeini už namo, ir matai – blizganti Igno Šeiniaus gatvė. Kas turėtų tvarkyti šią purvynę?“

Pamatėme tai, apie ką telefonu mums pasakojo skaitytojas.

Pakalbinome Janonio g. gyventoją (savo vardo pašnekovė viešinti nepanoro).

Pašnekovė patvirtino, kad čia mašinų stovėjimo aikštelės anksčiau nebuvo: „Buvo tik keliukas į gretimo namo kiemą. Kai sandėliukus nugriovė, atsirado daugiau tuščios vietos, todėl vairuotojai pradėjo statyti mašinas. Jas stato ne tik šalikelėje. Įvažiuoja ir automobilį pastato visai prie namo durų arba ant šalikelės, kur kažkada žaliavo žolė. Buvo tvarkinga, o dabar taip užstato, kad Greitoji pagalba kartais privažiuoti arčiau nebegali. Dabar prašome vairuotojų arti prie namo nestatyti. Tas keliukas buvo kartą remontuotas, buvo papilta žvyro. Va, sūpynes nuėmė žiemai, jau kita žiema ateina, o jų taip ir nepakabino.“

Kreipėmės į UAB „Širvintų komunalinis ūkis“ vadovus. Komunalinio ūkio direktoriaus Jono Rinkevičiaus paklausėme, kas yra atsakingas už tą aikštelę ir kas ją turėtų tvarkyti?

„Sistema šiuo metu tokia: savivaldybės administracija užsako darbus, o komunalinis ūkis juos atlieka. Šiuo metu aikštelė yra valstybinė žemė, už tos aikštelės sutvarkymą atsakinga savivaldybės administracija. Yra du variantai: gyventojai galėtų tą aikštelę susitvarkyti savo lėšomis, arba, jei savivaldybės administracija rastų lėšų, [galima būtų] sutvarkyti savivaldybės lėšomis. Deja, šiuo metu tų lėšų nėra. Tas pats ir su kiemo žolynais. Dėl sūpynių atsakyti negaliu. Kas jas nukabino, tas turi ir užkabinti atgal. Pasidomėsiu, kas nutiko su tomis sūpynėmis, ir atsakysiu Jums vėliau“,  –  atsakė J. Rinkevičius.

„Galėtumėme toje aikštelėje papilti asfalto drožlių ar ką kita pigiau padaryti, bet tiems darbams taip pat turi būti savivaldybės užsakymas“, – atsakė UAB „Širvintų komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Dangeras Pečiulis.

„Širvio“ redakcija išsiuntė aikštelės nuotraukas ir klausimus Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorei Ingridai Baltušytei Četrauskienei ir administracijos direktorės pavaduotojai Elonai Pečiukaitienei.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos vadovių klausiame:

Ar šiais metais numatytos lėšos Janonio gatvėje esančiai mašinų stovėjimo aikštelei suremontuoti?

Kokie aikštelės remonto darbai numatomi ir kada jie bus pradėti įgyvendinti?

Kaip numatoma sutvarkyti žaliąją šalikelę, kurioje dabar statomos mašinos?

Gauti Širvintų rajono savivaldybės administracijos vadovių atsakymai bus publikuojami www.sirvis.lt

 

3 Comments on Skaitytojai klausia: kas sutvarkys purvynę Širvintų centre?

  1. Prie Zinkevičienės kontoros (Swedbank kiemo pusėje) taip pat duobė duobę dengia. Tai irgi miesto centras. Atvažiuoji pas notarą ir bijai, kad neišvažiuosi.

  2. vargšai žmonės // 2015 lapkričio 17 9:07 at // Atsakyti

    Dabar suprantu, kodėl žmonės Širvintose išsirinko būtent tuos politikus. Viskas kaip mieste. Išorė graži, o viduje – purvynė. Jiems tai įprasta, pasirodo. Liūdna, kad gyventojai susitaiko tiek su tokia miesto tvarka, tiek su tokiais politikais.

  3. Tikrai vargšai žmonės. Jie tapo mūsų politikų kovos įkaitais. Senoji valdžia šios atkarpos netvarkė, nes ji ribojasi su namo, kuriame yra dabartinės merės laikraščio redakcija, kiemu. Iš principo, negalvodami apie žmonių poreikius…, dabartinė valdžia dėl tos pačios priežasties netvarko, kad nebūtų apšaukta, kad tvarko savo kiemą. Irgi iš principo ir negalvodama apie ten gyvenančius žmones. Aišku, būtų labai gerai, kad gyventojai susitvarkytų patys, tik kad nei vienas neturi nei sunkvežimio žvyrui atvežti nei traktoriaus duobėms užlyginti. Keista, pinigų lapams surinkti ir sutvarkyti yra, o duobėms užlyginti nėra. Šio plotelio priežiūra nebūtų tokia brangi, jei būtų nuolatinė, o kai jau duobės iki kelių, tai ir papildomo finansavimo reikia. Gėda ir dėl šio plotelio ir dėl kiemo už svedbanko. Tikros Klausučių ulytėlės pas mūsų dailiąsias savivaldybės mergužėles, besigiriančias didžiais darbais.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*