Naujausios žinios

Skambanti mūsų laisvė

Straipsnis buvo išspausdintas  kovo 22 d. laikraščio „Širvis“ 12-ame šių metų numeryje.

Mielieji mano, ar žinote, kaip galima švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną?! Kaip kas nori, taip tas ir švenčia, tikriausiai pamanėte Jūs… Iš tiesų, vieni iškelia prie namų vėliavas, kiti dalyvauja bėgime, skirtame šiai dienai paminėti, treti klausosi koncerto Kultūros centre, o dar kitiems nieko šito nereikia. Jiems tai – eilinis laisvadienis ir tiek…

O kaip Lietuvos gimtadienį minėjo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bendruomenė?! Išradingai, linksmai, jaunatviškai, taip, kaip dera minėti gimtadienį! Trūko tik torto su žvakutėmis, bet kam tas tortas, kai kitų užsiėmimų buvo apsčiai. Gimtadienio išvakares, penktadienio rytą, pradėjome nuo flešmobo, kurio metu prisipažinome mylintys Lietuvą: gimnazijos kieme sustojome į didelę trispalvę širdį. Nors prieš pamokas krapnojo lietus, bet, turint tiesioginį ryšį su dangaus meteorologijos stotimi, pavyko susitarti dėl gero oro… Mokinių tarybos bendradarbiavimo su tėvais ir visuomene, diskusijų grupė nusprendė pravesti istorijos pamoką pradinės mokyklos pirmokėliams. Buvo pasirinkta Rūtos Tamašauskienės Ib klasė. Jelena Bagočiūnaitė ir Edgaras Dvilevičius (beje, irgi Ib klasės, tik gimnazijos, mokiniai) pasakojo apie Lietuvos valstybės ženklus, vėliavą, himną ir sostines. Šaunieji pirmokai atidžiai klausė, atliko užduotis, dainavo. Visi mažieji buvo apdovanoti ir abi pusės, patenkintos pasiektu rezultatu, išsiskyrė. Smagu buvo skaityti mokytojos Rūtos padėkos žodžius apie pravestą pamoką. Didžiuojuosi Jumis, Jelena ir Edgarai!

Niekas negali paneigti, kad gimnazistai mėgsta sportuoti. Nuo to laiko, kai vestibiulyje atsirado teniso stalai, raketės smūgiai ir kamuoliuko bumbsėjimas girdimas nuo ankstyvo rytmečio iki vėlyvo vakaro. Kilo idėja Kovo 11-osios proga surengti stalo teniso žaibo turnyrą. Dalyvauti pareiškė norą 26 pirmų–ketvirtų klasių mokiniai. Pertraukų metu emocijos liejosi per kraštus! Laurus nuskynė ir ketvirtokus toli už nugaros paliko mūsų šaunieji pirmokai. I vietą iškovojo Ic klasės mokinys Aironas Baronas, II vietą – Ic klasės mokinys Nojus Stakauskas, III vieta atiteko IIIa klasės mokiniui Linui Duchnevičiui. Tris kartus valio nugalėtojams!

Taiklus smūgis, stiprus kirtis, greita reakcija – labai gerai, bet ir žinių bagažas, savo šalies praeities žinojimas, jos papročių ir tradicijų puoselėjimas irgi labai svarbu. Todėl dar nusprendėme dalyvauti Nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“. Maloniai buvome nustebinti, išvydę netradiciškai suformuluotus klausimus. Reikėjo „įjungti smegeninę“ ir pasitelkti loginį mąstymą, norint rasti atsakymą į pateiktą klausimą. Geriausiai sekėsi IVc klasės mokinei Justinai Rakauskaitei ir IIIc klasės mokinei Katalinai Kamilevičiūtei. Pagarba krašto istorijos žinovėms!

Penktadienį vykęs koncertas – improvizacija „Skambanti mūsų laisvė“ buvo nuoširdus ir neįprastas. Kodėl? Ogi todėl, kad iki paskutinės akimirkos keitėsi numeriai ir dalyviai. Kiekviena klasė turėjo pasveikinti mūsų valstybę gimtadienio proga ir įteikti jai dovaną – eilėraštį, šokį, dainą, muzikinį kūrinį, montažą… Ko tik ten nebuvo! Sveikinimai – linksmi, melodingi, soliniai ir masiniai – skambėjo dvi akademines valandas ir, patikėkit, visai neprailgo. Gal todėl, kad ir patys mokiniai buvo apdovanoti už dalyvavimą olimpiadose bei konkursuose. Nuoširdus AČIŪ, mielieji, už renginį, ir už tai, kad gražiais pasiekimais garsinate gimnazijos vardą.

Šeštadienį – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną irgi nesėdėjome namuose, dalyvavome bėgime, kurį organizavo Širvintų rajono savivaldybė ir Sporto mokykla. Smagu buvo žiūrėti į pavargusius, bet kartu ir patenkintus mūsų gimnazijos bėgikų veidus. Medaliai, košė ir karšta arbata greit atstatė jėgas ir ištrynė nuovargio žymes… Taip ir toliau, „stuokiečiai“!

Šventė baigėsi, prasideda eilinė darbo savaitė. Viskas kaip visada: pamokos, pertraukos, kontroliniai, maži rūpesčiai ir džiaugsmai. Visa tai vadiname mokykline kasdienybe… Bet ji yra graži ir prasminga, jeigu nuspalvinta jaunystės spalvomis ir naujais potyriais. Tad, pirmyn, pasitikti naujų iššūkių!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Margarita Vaičelytė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*