Naujausios žinios

Stipri bendruomenė – nesmerkianti bendruomenė

„Stipri bendruomenė – nesmerkianti bendruomenė“. Štai taip Šeimos pagalbos centro „Lašelis“ (toliau ŠPC) organizacija gali apibūdinti vieną bendruomenę, su kuria bendrauja nuo pat įkūrimo laikų. Septintosios dienos adventistų bendruomenė nėra itin populiari Lietuvoje ir ją vienija tik apie 1 000 narių, dalyvaujančių 22 adventistų bendruomenėse. Sekmadienį šios bendruomenės nariai suvažiavę iš įvairių Lietuvos kampelių Ukmergės, Vilniaus, Kazlų rūdos bei Kauno surengė šiltą popietę „Prie arbatos puodelio“. Į svečius pasikvietę kai kuriuos Širvintų rajono socialinius darbuotojus bei šeimas, kurioms organizacija teikia visokeriopą pagalbą, kalbėjo apie pagalbą vienas kitam, apie palaikymą be smerkimo.

Renginio organizatorė Albina Miežonienė pasakojo, su kokiomis organizacijomis bendradarbiaudama ši bendruomenė prisidėjo prie širvintiškių šeimų gerovės. O darbų šiais metais nuveikta nemažai.

Padėta dideliam būriui šeimų

Dar metų pradžioje Šeimos pagalbos centras „Lašelis“ bendradarbiaudamas su VO „Gelbėkit vaikus“ Širvintų skyriaus pirmininke Tekle Leitere atsiliepė į prašymą padėti daugiavaikei vienišai mamai įsigyti namų šildymo katilą. Teklės iniciatyva prie šio prašymo įgyvendinimo prisidėjo Savivaldybė bei UAB „Vienybė“, kuri pardavė šildymo katilą pigiau nei jo savikaina. Adventistų bendruomenės savanoriai savo priemonėmis, statybinėmis medžiagomis bei darbu suremontavo vieną iš šeimos kambarių. Taip bendromis jėgomis buvo suteikta ženkli pagalba sunkiai besiverčiančiai kaime gyvenančiai šeimai.

Visų Albinos aplankytų bei paremtų šeimų net neišvardinsi. Vieniems Albina parūpino puikius čiužinius vaikų lovoms, kitiems dviaukštę lovą, tretiems šaldiklį ar šaldytuvą, dujinę viryklę ar lygintuvą su lyginimo lenta, o kam ir baldus ar elektrinius šildytuvus… Šiais metais buvo suteikta daug paramos nemažam širvintiškių ratui.

Vieninga parama – postūmis daugiavaikei šeimai sustiprėti

Labiausiai džiugina bendra pagalba vienai daugiavaikei šeimai, kuri iš globėjų atgavo į šeimą savo vaikus. Į šios šeimos paramos procesą įsijungė ne tik nevyriausybininkai. Abejinga neliko ir Širvintų rajono savivaldybė. Jos dėka šiai šeimai operatyviai į butą buvo įvestas vanduo. Į pagalbos prašymą noriai atsiliepė ir vonios kambarį padėjo įrengti Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Vidmantas Mateika, kuris šeimai padovanojo modernų klozetą, vonios kriauklę bei statybinių medžiagų vonios kambario sienoms sutvarkyti. Smulkiomis santechnikos detalėmis šeimą apdovanojo UAB „Vienu ypu“ parduotuvė, o pagrindiniais vamzdžiais bei trūkstamomis statybinėmis medžiagomis pasirūpino Albina, adventistų bendruomenės narė. Pati šeima rodo didžiulį norą keisti gyvenimo būdą ir auginti vaikus. Gaudami menką minimalią algą šeimos tėvai sugebėjo pakeisti buto langus, susiremontuoti virtuvę ir vis dar tęsia remontą kituose kambariuose. Šios stebimos šeimos pastangos džiugina tiek rėmėjus, tiek tuos, kurie nemažai laiko skyrė darbui su šeima – tai socialiniai darbuotojai.

Glostantis žodis daro stebuklus

Kalbėdama renginyje Albina akcentavo, kad smerkdami vienas kitą už padarytas ar daromas klaidas niekuo neprisidedame prie pokyčių. Geriausia pasisiūlyti padėti nors šiek tiek – pokalbiu, smulkiu daikteliu ar maisto produktais, patalyne ar drabužiai, pavėžėjimu pas gydytoją ar reikiamą specialistą ir, žinoma, padrąsinimu. Geras palinkėjimas, nesmerkiantis žodis daro stebuklus, todėl drąsiai galime teigti, kad stipri bendruomenė, kurios nariais esame kiekvienas, yra nesmerkianti bendruomenė.

Artėja stebuklingas Kalėdų metas, neskaičiuokime dovanų, kurias gauna sunkiai gyvenantys kaimynų vaikai, pagalvokime apie tai, ar norėtume būti jų vietoje ir, jei atsakome sau, kad „ne“ – nustokime smerkti ir apkalbinėti, o imkime ir ištieskime vienas kitam pagalbos ranką. Padarykime stebuklą ir padovanokime šalia gyvenančiai gausiai šeimai keptą žąsį, o gal net kalakutą! Šeima sočiai pavalgys ir minės jus geru žodžiu prie šventinio stalo, o jūs būsite maloniai nustebintas, kiek nedaug reikia, kad jaustumėtės Kalėdų seneliu.

Šeimos pagalbos centro „Lašelis“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*