Naujausios žinios

Sulaukėme būsimo kandidato į prezidentus – Vygaudo Ušacko

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Pirmadienį, pasibaigus darbo dienai, į Kultūros centro salę rinkosi miesto gyventojai. Nežinia kodėl, bet į susitikimą su žinomu politiku atvyko mažokai gyventojų. O gaila. Ne dažnai tenka gyvai pamatyti, pasiklausyti bei tiesiogiai pabendrauti su pasaulyje žinomu ir gerbiamu Lietuvos atstovu. Vygaudas Ušackas -kaip tik toks žmogus ir apsilankė Širvintose. Diplomatas, buvęs Užsienio reikalų ministras, vyriausias derybininkas dėl Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje, Didžiojoje  Britanijoje. Specialus atstovas Afganistane nuo Europos Sąjungos (toliau – ES), kur atstovavo 28 Europos Sąjungos šalims, organizacijoje, kurioje biudžetas sudarė 300mln. eurų, vadovavo 260 žmonių kolektyvui, kurių kiekvienas dirbo atstovaudamas savo šaliai ir laikydamasis jos papročių bei tradicijų, tad dirbti nebuvo lengva, tačiau diplomatas V. Ušackas rasdavo diplomatiškas išeitis. Nuo 2013 metų ES atstovybės Rusijoje vadovas, šiuo metu dirbantis Europos instituto direktoriumi. Darbo praktikoje susitikimai su valstybių vadovais buvo privalomas dalykas. Dirbant diplomato darbą būtina siekti užmegzti kuo daugiau draugiškų santykių su tos šalies atstovais. Diplomato misija – pranešti pasauliui apie Lietuvą. Labai įdomu buvo pasiklausyti V. Ušacko požiūrio į dabartinę Lietuvos vidaus ir užsienio politiką, apie jaunų protų nutekėjimą į užsienio šalis, apie būtinas priemones ir jų tęstinumą norint sugrąžinti jau išvykusius emigrantus atgal į tėvynę. Dauguma nurodo 3 išvykimo priežastis: aukštos kainos, žemos algos, nepagarba dirbantiesiems. Būtina keisti: vadovų požiūrį, emocinę būseną, šeimos politiką, ateities ekonomiką.Teigiami pavyzdžiai yra: Airijos ir Singapūro bei kitų šalių praktika, kur valstybės vadovų politine valia, strategine disciplina pasiekta, jog tautiečiai grįžta namo.

Kalbėta apie būtinumą pašalinti takoskyrą tarp lietuvių ir lenkų. Sekmadienį organizuotame 25 km bėgime „Už jūsų ir mūsų Laisvę“ Lietuvos ir Lenkijos visuomenės veikėjai kartu su Nemenčinės bendruomene simboliškai paminėjo Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmetį bei Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstituciją. Bėgikai, tarp kurių buvo ir mūsų gerbiamas svečias V. Ušackas, startavo Nemenčinėje, o finišavo Vilniaus centre. Svečias atsakė į visus pateiktus „patogius“ ir „nepatogius“ klausimus.

„Dabar pavasaris. Atverkime langus. Pradėkime mąstyti globaliai. Aš tikiu, kad viskas įmanoma. Telydi mūsų siekius Viltis, Valia, Išmintis,“ – baigė savo pasisakymą apdovanotas Lietuvos, Estijos, Ispanijos, Norvegijos, Prancūzijos, Lenkijos, Graikijos, Gruzijos,Ukrainos valstybiniais apdovanojimais ambasadorius, diplomatas V. Ušackas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*