Naujausios žinios

Sveikata kūnui ir aplinkai

Ieva Pumputienė

Penktadienio tryliktosios pavakarę Širvintų rajono vaikų globėjų draugija kvietė visus norinčius į Širvintų parapijos globos namų salę. Tądien Globėjų draugija kartu su Šiaulių kaimo bendruomenės pirmininke Ieva Pumputiene ir jos dukra Austėja kalbėjosi apie sveiką gyvenseną.

Ieva, padedama Austėjos, atvyko į salę nešina keliomis dėžėmis, kuriose, kaip pati pokalbio vedėja sakė, sudėti jos šeimos gyvenime naudojami produktai.

Pati Ieva pasakojo, kai buvo jauna, neretai girdėjo savo anytos pastabą, kad ji namuose naudoja per daug cheminių preparatų. Tuomet ji dar nesuprato, kiek daug anytos žodžiuose buvo tiesos. Gyvenimas apsisuko kardinaliai, kai ji susipažino su produktais, kurių gamybai naudojamas minimaliausias kiekis cheminių elementų. Pradėjusi naudoti maisto, buitinės chemijos bei kosmetikos preparatus be „agresyvios chemijos“, ji pajuto, kaip keičiasi jos ir vaikų savijauta, gražėja bei skaistėja oda, gerėja nuotaika. Ieva su pašnekovais dalinosi ne tik patyrimais ir pokyčiais, bet atsinešė daugybę produktų, kuriuos salėje esantys galėjo paragauti, susipažinti su jų kvapais ar išbandyti ant odos.

Susirinkusieji ne tik klausė pasakojimų apie atsivežtas žinias iš konferencijos Lenkijoje, bet uždavė nemažai klausimų ir dalinosi savo patirtimi bei žiniomis apie produktus, gaminamus su mažesniu kiekiu cheminių elementų. Ieva pasakojo, kad naudodama mažiau cheminių preparatų ji tausoja ne tik savo bei šeimos narių sveikatą, ji ženkliai prisideda prie gamtos apsaugos, nes į aplinką per vandenį ar aerozolius išleidžia mažiau kenksmingų gamtai medžiagų.

Dvi pokalbio valandos, gurkšnojant kavą, arbatą bei užkandžiaujant sveikuoliškais skanėstais, prabėgo nepastebimai. Buvimas kartu suartina, o pokalbiai apie įvairius naujai sukurtus produktus pagilina mūsų žinias ir padidina mūsų pasirinkimą.

Globėjų draugija dėkoja pokalbio iniciatorei ir vedėjai Ievai Pumputienei, jos pagalbininkei Austėjai, Širvintų parapijos globos namų direktoriui Sigitui Kirtikliui už svetingumą.

Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*