Naujausios žinios

Vasaros palydėtuvės parapijos globos namuose – bendruomeniškumo pavyzdys

Palydėtuvių akimirkos

Jei staiga pabjurtų oras, prasidėtų rudens darganos –žodžiu, greitai ateitų ruduo, žinokit, kalti Širvintų parapijos globos namų gyventojai. Tai jų tarybos nariai posėdžiaudami sprendė, kaip įvykdyti gyventojų pageidavimą: „Suruoškit šventę“. Nusprendė, jog reikia įgyvendinti savųjų norą. Gimtadieniai, vardadieniai, jubiliejai – tai jau būtinomis bendravimų ir sveikinimų tapusios progos. O ką nors naujesnio reikia sugalvoti su muzika ir šokiais.

Ir gyventojai, ir darbuotojai ruošėsi šventei

Tarybą sudaro nemažai gyventojų, todėl, kaip sakoma, viena galva gerai, o kelios dar geriau. Štai būryje besitariant kilo mintis: gražiai palydėti besibaigiančią vasarą. Kaip tarė, taip padarė. Taryba Agnei Grybauskienei pavedė šventei surasti muzikantų, virėja Audronė Kavaliauskienė atsakinga už vasaros vaišes, vyrai Tadas Žiedavainis ir masažuotojas Ričardas Didžiokas pasirūpino, kad visi dalyviai ir žiūrovai patogiai sėdėdami stebėtų šventės eigą, o kur dar aikštės papuošimas – darbo buvo visiems. Tarybos pirmininkas Ivanas Brigockis su tarybos narėmis, padedant Agnei, kūrė scenarijų, gyventoja Marijona Šeduikienė rinko mįsles, galvosūkius. Virė darbas, kiekvienas atsakingas uoliai vykdė pavestas užduotis.

Gyventojai ir darbuotojai vieni kitus nustebino savo smagumu

Trečiadienio popietę parapijos globos namai šurmuliavo, kol pasiruošimo šnaresį užgožė muzikantų Jono Romaškos ir Prano Vrubliausko grojami maršai. Tai buvo ženklas – vasaros palydėtuvės ir rudens sutiktuvės prasideda. Belaukiant pasirodančių vaidintojų, nenurimo kojos besiklausant smagių polkų. Šokti pradėjo, kas norėjo ir netingėjo, šoko netgi vežimėliuose sėdintys žiūrovai. Po to Agnė uždavė spręsti galvosūkių, atspėti mįslių. Atsakymai buvo įvairiausi, o atspėję apdovanoti valgomais eurais, saldžiais šokoladais. Pati šventės kulminacija – atėjo ruduo, reikia surinkti vasaros gėrybes, reikia rauti užaugusią didžiulę ropę. Kaip ir priklauso, didžiulė ropė – tai tarybos pirmininkas Ivanas Brigockis. Senelis – gyventojas Antanas Kiškis, senelė – vyr. socialinė darbuotoja Asta Lipinskienė, anūkės dvynukės gyventoja Ksavera Grigaliūnienė ir darbuotoja Aldona Marcinkevičienė, šuniukas – Tadas Žiedavainis, kačiukas – darbuotoja Jurgita Vaškienė. Didelė smagi, draugiška, stipri kompanija susidarė, o tarybos pirmininko Ivano – ropės – iš vietos nepajudina. Reikia kviesti pagalbon peliuką. O jo laukti ilgai nereikėjo, kaip mat atsirado „smulkutis“peliukas masažuotojas Ričardas Didžiokas, tik jo ir tetrūko – pasidavė Ivanas – ropė – tokiai jėgai ir visų žiūrovų džiaugsmui ropė buvo išrauta. Kad sužinotų, ar skani užaugo ropė – teko ją paragauti. Čia jau savo gabumus parodė virėja Audronė, vaišindama vasaros gėrybėmis. Stalai nukrauti kalnais braškių, įvairiais, pagal pasirinkimą, saldainiais ir sausainiais, arbūzų gėrimu. Renginio vedėja Agnė Grybauskienė su asistentėmis darbuotojomis AldonaMarcinkevičiene, Jurgita Vaškiene, Giedra Apavičiene padėkojo visiems susirinkusiems ir vaidinusiems. Pakilę nuo stalų gyventojai dar nesiskirstė, kai groja tokie muzikantai, nevalia sėdėti. O smarkuolė Aldona Marcinkevičienė sugebėjo pašokti net su pačiu muzikantu Jonu Romaška. „Muzikanto tokia dalia, kad šokiuose pats negali šokti“, – juokėsi Jonas, o Aldona padarė išimtį – muzikantas šoko. Gerai, kad įsismarkavę šokėjai leido groti Pranui.

Bendrai organizuota šventė pasiteisino su kaupu

„Graži, linksma šventė – gal nesupyks vasarėlė, kad ją jau išlydėjom, tikimės gražaus rudens, mes jį gražiai su vaišėmis pasitikom. Va, štai kokiomis puikiomis gėlėmis pasipuošėm“, – rodė į gėlių parduotuvės „Smiltė“ dovanotas didžiules popierines gėles šventės vedėja Agnė Grybauskienė. O tarybos pirmininkas žada vėl ką nors organizuoti, nes šis renginys tikrai pavyko ir gyventojams patiko. „Kodėl nepašvęsti, jei yra noras ir sąlygos, o mergaitės visada padės“, – rodydamas į darbuotojas, šmaikštavo globos namų gyventojų tarybos pirmininkas Ivanas Brigockis. Jei pirmininkas taip sako, taip ir bus, nes Ivanas laikosi duoto žodžio. Tik įdomu, ką dabar sugalvos.

Nuotraukos A. Grybauskinės, A. Lipinskienės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*