Naujausios žinios

Taryba – „Katės ir pelės“

Asociatyvi nuotrauka

Praėjusią savaitę įvyko eilinis Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Šio Tarybos posėdžio metu pakartotinai buvo bandoma patvirtinti Antikorupcijos bei Etikos komisijų pirmininkus. Opozicijos siūlymu į Antikorupcijos pirmininkus buvo iškelta Anos Kuznecovienės, o į Etikos komisijos Virginijaus Sarpausko kandidatūros. Deja, ir šį kartą Tarybos dauguma kaip katė žaidė su opozicija kaip su pele. Vytui Šimonėliui pasiūlius šį kartą balsuoti atvirai, o merei pasiūlius daugumai balsuoti – nuspėjamai buvo nubalsuota prieš atvirą balsavimą ir vėl slaptu balsavimu opozicijos iškeltų kandidatų valdantieji nepatvirtino.

Šiame posėdyje buvo priimtas ir Širvintų rajono savivaldybės seniūnaičių rinkimų organizavimo ir atšaukimo tvarkos aprašas. Prieš balsavimą Tarybos narys Vidmantas Mateika uždavė valdančiajai daugumai klausimą, kodėl kone visi seniūnaičių rinkimai organizuojami darbo laiku, kai dauguma širvintiškių dirba ir negali išreikšti savo nuomonės bei atiduoti balsą už jam priimtiniausią kandidatą. Merė atsakė trumpai, kad seniūnai rinkimus organizuoja palankiausiu žmonėms metu, tik neįvardino, kokiems žmonėms, matyt, turėjo omenyje palankiausiu valdančiosios daugumos lojaliems žmonėms metu.

Širvintų rajono savivaldybės taryba nustatė nerūkymo zonas, kuriose nuo šiol bus uždrausta rūkyti Nerūkymo zonomis paskelbtos: skveras prie skulptūros „Širvinta“ bei Vilniaus g. 58A esantis skveras; Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadionas; teritorija, esanti Vilniaus g. 79 (Batutų parkas) bei pėsčiųjų tiltas per Širvintos upę.

Šiose teritorijose bus įrengti įspėjamieji ženklai bei apie šį sprendimą bus informuotas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariatas.

Šio Tarybos posėdžio sprendimu „Tėkmės“ mokykla bei prie jos veikiantis vaikų darželis turi galimybę įsikurti naujose, erdviose patalpose. Taryba leido Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančias šiuo metu Širvintų r. Gelvonų gimnazijos valdomas buvusios mokyklos patalpas, esančias Bagaslaviškio miestelyje ne konkurso būdu dešimčiai metų išnuomoti asociacijai „Šeimų bendrystė“. Bendrasis nuomojamų patalpų plotas – 1 315,40 kv. m. Nuomojamų patalpų vieno mėnesio nuomos kaina sieks 299,00 Eur.

Daugiausiai diskusijų, gal tiksliau ginčų, sukėlė sprendimo projektas dėl UAB Širvintų autobusų parko keleivių pavėžėjimo tarifų patvirtinimo. Autobusų parkas prašė Tarybos leisti padidinti tarifą iki 0,11 Eur už nuvažiuotą kilometrą vietinio susisiekimo maršrutais ir nustatyti miesto bilieto kainą iki 0,50 Eur dėl nuolat didėjančių kuro, remonto ir eksploatacijos sąnaudų, minimalaus užmokesčio didėjimo ir keleivių skaičiaus sumažėjimo. UAB Širvintų autobusų parko pateikti finansiniai dokumentai rodo, kad bendrovė 2018 m. dirbo nuostolingai. Todėl galima teigti, kad prašymas pagrįstas, bet tik ne mūsų valdančiajai daugumai. Pirmas prieš Tarybą kaip širvintiškių gynėjas stojo mokytojas, žurnalistas, Tarybos narys. Jis prašė Tarybos nedidinti kainų ir palikti šiais metais tą patį tarifą kaip ir praėjusiais. Vėliau mažumos atstovas pasisakė šiuo klausimu teikdamas, kad jis taip pat už tai, kad kainos liktų tokios pat, bet pasiūlė Tarybai skirti paramą Autobusų parkui, kaip tai daro savo UAB dovanodamas batutus.

Merė pradėjo teigti, kad Autobusų parkas ir taip kiekvienais metais iš Savivaldybės išpeša didžiules sumas ir išvardino, kad 2015 m. Savivaldybė autobusų parkui sumokėjo daugiau kaip 103 tūkst. Eurų, 2016 m. bei 2017 metais – po 102 tūkst. eurų, 2018 metais per 106 tūkst. eurų. Tuomet Vytas Šimonėlis įsiterpė ir pareiškė, kad merė eilinį kartą meluoja, o sumokėtos sumos yra mokestis už neįgaliųjų, pensininkų bei mokinių pavėžėjimą. Šį mokestį privalo mokėti visos Lietuvoje egzistuojančios savivaldybės ir visiškai nesvarbu, kam priklauso autobusų parkas – UAB‘ui, VšĮ ar savivaldybei. Be to, jis pateikė skaičius, kad kitos savivaldybės už šias paslaugas moka ženkliai daugiai nei Širvintų rajonas. Merė tęsė ginčą teigdama, kad dėl V. Šimonėlio vadovavimo metais sudarytos koncesijos sutarties Savivaldybė negali kreiptis paramos ir nupirkti naujų autobusų, o pats koncesininkas įvardindamas, kad mūsų rajonui nupirko du naujus autobusus, juos naudoja kitų rajonų žmonėms vežioti. Pasak merės, mūsų rajono žmonės važinėja autobusais, kurie negali pereiti net techninės apžiūros. Taryba neleido kelti pavėžėjimo kainos ir paliko 0,08 Eur įkainį, o mes dar gvildensime šį klausimą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*