Naujausios žinios

Tarybos nariai klausia apie vežėčias, merė kalba apie akėčias

Vytas Šimonėlis, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pateiktas klausimas dėl UAB „Širvintų vandenys“ atleidimo nuo valstybinės žemės mokesčio. Reikalo svarstymas baigėsi tuo, kad A. Skeberienei paklausus UAB „Širvintų vandenys“ direktoriaus, ar neatpigtų vanduo, jei susirinktumėt skolas, direktorius atsakė, kad vanduo negali atpigti, tai sprendžia Kainų komisija. Merė Živilė Pinskuvienė replikavo, kad Tarybos nariai kada nors sužinos, kad ne Taryba sprendžia, bet nieko tokio, visi mokosi.
Klausai, apie ką merė kalba ir negali suprasti ir tuo patikėti, pradedi net abejoti – kas čia per naujienos, gal įstatymai pasikeitė. Tarybos nariai apie tiekiamo vandens kainos derinimo, nustatymo (tvirtinimo) tvarką neklausė, tokio klausimo nebuvo ir Tarybos posėdžio darbotvarkėje. Tai kas „traukia merę už liežuvio“ kalbėti apie tai, ko niekas jos neklausė ir kalbėti apie tai, ko ji pati nežino? Šiuo atveju merė savo pasisakymu pademonstravo ne tik įstatymų nežinojimą, bet ir siekė sumenkinti Tarybos narius. Merei siūlau perskaityti Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą, bent jau šio įstatymo 10 str. „Savivaldybių institucijų kompetencija geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo reguliavimo srityje“ ir Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų paslaugų kainų nustatymo metodikos 61 bei 62 punktus, tada ir sužinosite vandens kainos nustatymo procedūras, taip pat, kad Savivaldybės taryba nustato tiekiamo vandens kainas.
Merė, prikalbėjusi niekų, nesusigėdo. Merės šeima turi laikraštį „Širvintų kraštas“, tai labai mikliai atsirado 2 straipsneliai „Juozo“ ir „Rasos“ vardu apie tą patį, apie Tarybos narius, kurie neva atėjo dirbti nepasiruošę ir klausinėja tokių dalykų, apie kuriuos net ir Juozas iš „Širvintų krašto“ geriau išmano.
Iš tikrųjų, negali visų įstatymų žinoti – to ir nereikia, visada galima greitai juos surasti, esant reikalui, o ir suklysti galima, bet čia kalbama apie Savivaldybės vadovą, apie jo cinišką elgesį Tarybos narių atžvilgiu, apie požiūrį į savivaldos reikalus. Aš tokį merės elgesį vertinu kaip norą užčiaupti Tarybos narius, kad niekuo nesidomėtų, sėdėtų ir tik klusniai kilnotų rankas, tačiau Savivaldybės taryba ne privatus UAB.

Tarybos narys
Vytas ŠIMONĖLIS

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*