Naujausios žinios

Vairuoti motorolerį galima tik turint vairuotojo pažymėjimą

Nors jau ruduo ir dvirates transporto priemones tuoj statysim į garažus, tačiau kol jos dar rieda keliais, policijos pareigūnai primena, kad nuo šių metų pradžios, pasikeitus administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatoms, mopedų, kurių variklio darbinis tūris neviršija 49 kub. cm, vairuotojams už vairavimą neturint vairuotojo pažymėjimo, taikomos analogiškos baudos kaip ir kitų transporto priemonių vairuotojams. Anksčiau mopedų vairuotojai buvo baudžiami gerokai mažesnėmis, tokiomis kaip dviratininkai, baudomis, pvz. už mopedo vairavimą be teisių buvo skiriama nuo 57 iki 86 Eur bauda, pagal šiuo metu galiojantį įstatymą už mopedo vairavimą neturint tam teisės gali būti skiriama bauda nuo 289 iki 434 EU arba administracinis areštas. Jeigu minėtosios transporto priemonės vairuotojas dar ir neblaivus – bauda siekia nuo 1158 iki 1448 EU arba skiriamas nuo 20 iki 30 parų areštas su arba be transporto priemonės konfiskavimo, jei taip nusprendžia teismas.

Mopedai – populiari transporto priemonė, bet žmonės vis dar klaidingai mano, kad juos galima vairuoti neturint teisių. Šiuo atveju reikia AM kategorijos, kuri vairuotojo pažymėjime įrašoma išlaikius B kategoriją, arba išsilaikius šią kategoriją atskirai. Atkreiptinas dėmesys, kad asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti kitas motorines transporto priemones, gali vairuoti ir mopedą bei lengvąjį keturratį motociklą. Daugelis mano, kad mopedą galimą vairuoti turintiems traktorininko pažymėjimą, bet tai netiesa, traktorininko pažymėjimas nesuteikia šios teisės.

Negalim pamiršti, kad viešajame eisme dalyvaujantys mopedai turi būti nustatyta tvarka registruoti, t. y. su valstybiniu numerio ženklu, jiems nustatyta tvarka turi būti atlikta techninė apžiūra, apdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Mopedų vairuotojai turi su savimi turėti ir pareigūnams pareikalavus pateikti tai patvirtinančius dokumentus.

Primename, kad teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus (AM kategorijos transporto priemones) gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys. AM kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimas išduodamas „Regitros“ egzaminų centre išlaikius teorinių žinių patikrinimo egzaminą (praktikos egzamino laikyti nereikia). Šį egzaminą laikyti leidžiama savarankiškai pasiruošus (jei asmuo pageidauja, jis gali baigti ir mokymo kursą vairavimo mokykloje.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariatas

12 Comments on Vairuoti motorolerį galima tik turint vairuotojo pažymėjimą

 1. Kokia bus bauda jei vairavo motoroleri o.49cub.cm neblaivus bet su vairuotojo b kategorijos pazimejimu ar gali is jo atimti vairuotojo pazimejima

 2. O reikia teisių 48cc Deltai?

 3. Sveiki
  Turiu visas kategorijas isskirus autobuso ir motociklo,kokia bauda butu jei pagautu vairuojant motocikla 750cc ir ar netekciau vairuotojo pazymejimo?
  Dekui

 4. Laba diena,
  atsakymus į visus jūsų klausimus skaitykite čia http://sirvis.lt/skaitytojai-klausia-4/

 5. Vairavimo teisės svarbus akcentas, norint dalyvauti eisme, dėl to labai gerai, kad baudos, vairuojant be vairuotojo pažymėjimo dabar tokios pačios, kokios taikomos ir kitiems transporto priemonių dalyviams. Mano nuomone, minėti AM kategorijos kursai turėtų būti privalomi vairavimo mokyklose dėl to, kad motorolerių dalyviai taip pat dalyvauja eisme, todėl kaip ir turėtų puikiai susipažinti su eismo kelių taisyklėmis ir galimomis situacijomis.

 6. Laba diena. Turiu b kategorija iki kiek kubiku galiu vairuoti motoroleri? Ar turiu vėl eiti laikyti teises?

 7. Traktorininko teisės nesuteikia teises net 49cc motorolerį vairuoti?

 8. kur kreiptis del mopedo teises gauti kokius egzaminus reikia laikiti ?

 9. Kiek kainoje keturaco tieses ???

 10. Jei turi regitros išlaikyta b teorijos egzamino pažymą ir laikausi praktikos ir per tą laiką ar galima vairuoti mopeda su teorijos pažymą?

 11. Jei išsilaikiau A1 teorija ar ji galioja AM teisems ar atskirai reikia laikytis AM teorija?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*