Naujausios žinios

Vyriausybės atstovas įpareigojo Tarybą pakeisti netinkamą sprendimą

Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.lygybe.lt

Birželio mėnesio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis vyko tos dienos popietę, kai ryte prieš Savivaldybės pastatą į fontaną įgriuvo UAB „Širvintų šiluma“ transporto priemonė. Nors rytas prasidėjo ne kaip, tačiau nesujaukė Tarybos posėdžio planų. Posėdyje dalyvavo visi tarybos nariai. Tądien buvo svarstomi ir priimti 20 pagrindinės darbotvarkės ir 2 papildomi sprendimų projektai.

Buvo svarstoma atleisti ar ne uždarąją akcinę bendrovę „Agrima“ nuo 2020 metų nekilnojamojo turto mokesčio. Valdančiosios daugumos Tarybos narys Darius Paliukėnas teiravosi, ar ši įmonė remia Širvintų rajono šventes. Merė suskubo atsakyti už klausimą pristatančiąją ir patikino, kad įmonė rajono švenčių neremia ir dėl COVID-19 iškilusios situacijos jos veiklos nebuvo stabdomos. 19 Tarybos narių balsų buvo prieš, kad UAB „Agrima“ būtų atleista nuo privalomo mokesčio.

Į Tarybos posėdžių salę svarstymui grįžo Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. gegužės 28 d. sprendimas „Dėl VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovaujančiojo darbuotojo mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydžio nustatymo“. Gegužę valdančiųjų daugumos siūlymu sprendimas buvo pakeistas tiesiog salėje ir vietoje 15 procentų darbo užmokesčio kintamosios dalies dydžio pasiūlytas ir priimtas 20 procentų priedas. Šis prieš mėnesį priimtas sprendimas grįžo Vyriausybės atstovo iniciatyva ir buvo rekomenduota nustatyti mažesnį, t. y. 15 procentų, kintamosios dalies dydį.

Iš opozicijos narių posėdžio įraše galima girdėti tik A. Astiką, kitų klausimus išgirsti vis dar lieka iššūkis. Į kažkurio opozicionieriaus klausimą merė primygtinai neatsakinėjo, teigdama, kad šis klausimas buvo atsakytas per komiteto posėdį. Deja, bet tik rajono gyventojų mūsų išrinktoji valdžia nesusimąsto, kad dirbantys mūsų rajono gyventojai komitetuose nesilanko ir jiems būtų įdomu sužinoti, kodėl taip dažnai keičiami priimti sprendimai. Į A. Astiko repliką dėl pažeistų teisės aktų merė atsakė: „Liūdna, kad, gerbiamasis Astikai, dabar dėl 5 procentų reiškiate pretenzijas ir linksniuojat kažkokius įstatymus, bet kai jūsų žmona dirbo Socialiniam paslaugų centre ir gaudavo priedus po 80 procentų, jūs niekada nereiškėt jokios pretenzijos.“ Trim opozicijos nariams susilaikius, sprendimas priimtas.

Šiame posėdyje priimtas sprendimas sudaryti Širvintų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą iš šių narių: Rytės Bareckaitės, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro direktorės; Gintės Bžozinskaitės, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus specialistės; Ritos Čatrauskaitės, Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ pirmininkės; Kornelijos Juškevičiūtės, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės; Neringos Lubytės, Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorės; Valiaus Mažulio, asociacijos „Alionių kaimo bendruomenė“ pirmininko; Kęstučio Norušio, Širvintų senjorų klubo nario; Anastazijos Stakauskienės, Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininko pavaduotojos; Ingos Vaickienės, asociacijos bendruomenės „Mūsų Širvintos“ pirmininkės; Alinos Zapolskienės, Širvintų sporto centro l. e. direktoriaus pareigas.

Kaip jau skaitytojai pastebėjo, aktyviausių, bet nelojalių valdančiajai daugumai, NVO narių šiame sąraše nėra. Opozicija klausė, kada ir kur buvo paskelbta apie galimybę siūlyti kandidatus? Eilinį kartą net Tarybos nariai neranda skelbimo, tai ko tikėtis iš eilinių kaimo gyventojų? Buvo atsakyta, kad skelbimas buvo paviešintas Savivaldybės tinklalapyje ir kandidatus pasiūlė 5 nevyriausybinės organizacijos. Kyla natūralus retorinis klausimas, kodėl Savivaldybė skelbia kiekvieną menkiausią veiklą atvirai daugumai prieinamoje feisbuko platformoje, o štai šiam skelbimui socialinio tinklo paskyroje vietos neatsirado?

Taryba vienbalsiai pritarė sprendimo projektui dešimčiai metų išnuomoti Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą, esantį Ringės g. 11, Barskūnų kaime, Jauniūnų seniūnijoje. Tai pastatai: mokykla, bendrasis plotas – 558,29 kv. m; katilinė, bendrasis plotas – 21,37 kv. m; sandėlis, bendrasis plotas – 29,10 kv. m; kitas sandėlis, bendrasis plotas – 47,50 kv. m; dirbtuvės, bendrasis plotas – 88,76 kv. m; kiti inžineriniai statiniai: tualetas; dūmtraukis; stadionas, mokinių valgykla su terasa. Pradinė turto nuomos kaina – 400,00 Eur per mėnesį.

Posėdžio metu taip pat priimti vienos valandos vandens batutų parko paslaugų įkainiai: darbo dienomis ant vandens batutų pramoga asmeniui kainuos 4 Eur; 10 ir daugiau asmenų grupei – po 3 Eur. Savaitgaliais ir švenčių dienomis kaina sieks asmeniui – 5 Eur; ir didesnei asmenų grupei – po 4 Eur. Iki šio sprendimo paaugliai valandą galėjo pramogauti už du eurus.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*