Naujausios žinios

Dekreto pinigai (motinystės pašalpa)

sumanimama.lt

Kada išeiname dekreto?

Dekretas – tai 126 kalendorinių dienų atostogos besilaukiančiai ir pagimdžiusiai mamytei, t.y. 70 dienų iki gimdymo datos ir 56 dienos po gimdymo. Pavyzdžiui, jūsų gimdymo data numatyta 2016 m. gegužės 1 d., tuomet į dekretą jūs išleidžiama nuo 2016 m. vasario 22 d. (gimdymo data minus 70 dienų) iki birželio 26 d. (gimdymo data plius 56 dienos).

Kaip išeiti į dekretą?

  1. Iš anksto aptarkite su jus prižiūrinčiu gydytoju, nuo kada galite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų ir tiksliai nustatykite datą.
  2. Būtent tą dieną atvykite pas savo šeimos daktarą, kuris jums išduos elektroninįnėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą (kitaip tariant, šeimos gydytojas kompiuteriu užpildys reikiamą formą ir nusiųs ją Sodrai). Jis gali būti išduodamas ne anksčiau kaip suėjus 30 nėštumo savaičių.
  3. Sodra suformuos pranešimą darbdaviui, kad nuo šios dienos jūs esate dekrete. Darbdavys privalo pateikti Sodrai ataskaitą apie jūsų uždirbtus pinigėlius per pastaruosius metus.
  4. Pateikite prašymą Sodrai (internetu, paštu arba atvykus į skyrių), kad norite gauti motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogų laiką.
    Patogiausia tai atlikti internetu…

Ar gausite dekreto pinigus? Kaip apskaičiuojami dekreto pinigai? Apie išmokų ypatumus bei daugiau informacijos šia tema rasite svetainėje sumanimama.lt

1 Comment on Dekreto pinigai (motinystės pašalpa)

  1. laba diena. as i dekreta iseinu laprkicio 23d. ar spalis,lapkritis skaiciuosis? Ar rugsejis ir atgal 11 men?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*