Naujausios žinios

Kai „Marytė papjauta… ir – gerklytė ištraukta…“

Nijolė Ona Balionienė

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.demotyvacija.tv3.lt

Laiškai iš Šonpilio

…Ir vėl pirmadienio rytas…. Mintys lyg bičių spiečius dūzgia durnoj galvoj. Vakar buvo Oninės. „Šventa Ona – duonos ponia…“ Tik ar kas skiria rugio, kviečio, miežio varpą vieną nuo kitos. Pasakyk žodį „varpą“ – šiuolaikinės bobos gal tuoj įsivaizduos tą vyrišką svambalą, pardon – pasididžiavimą, kaip jie vadina. Tokie jūs ir vyrai, kad senos mergos valdyt kraštą rengiasi… It gaidžiai gieda… Seniau višta, užgiedojusi gaidžio balsu, greit patekdavo į kruopų puodą – nelaimę ne tik tam atšlaimui, o ir visam sodžiui užtrauks… „Dėdu, dėdu, šikim rėdu, kai sudzius – bus sodzius“, – gerokai patraukęs samanės giedodavo dzūkas dabartinio politiko Gedimino J. tėvas, tarybinių laikų aukštas rajono pareigūnas. Visi mes iš ten, iš kaimų, iš sodžių, kurių – ba ba, smego – kaip pirzius buchton (dzūkiškai – bukton).

Apie reikalą dabar – savo politinėj reklamoj, apmokėtoj pagal sąsk. ir t. t., ir t. t. „Jūsų“, tipo, mano ir jūsų Ingrida Šimonytė skelbiasi – „Lietuva yra stipri“. A, tai va ko tu neturi šalia savęs, ko nors su vyrišku kostiumu, dėl fasono nors, negalėjai pakentėt, kiek „kažko kieto tarp stiprių savo šlaunų“?! Atsipalaiduot negali?! Tai kaip išturėsi „tapusi Vyriausybės vadove“ – į ten taiko Ingridutė mūsų… Trukdo tik vienas dalykas – „jei politikai pasitikėtų piliečiais, o piliečiai – politikais, nes pasitikėjimas – didžiausia valstybės jėga, jos stuburas“. Va, tep va. Tikėk ir jau. Ir Ingridai, ir konservams, ir dar tam sąrašui, kur pridėtas – su kuo norėtume ją „po-lytiškai“ suženyt. O aš apie tų „šaikų“ sąrašą nieko nežinau… Tai ką daba man daryt? Ir dar labai klastingas klausimas „Apie jus: 1. Lytis – Vyras □ , Moteris □“. Šakės! Dabar, sako, nuo kūdikystės reikia apsispręsti, net šiuolaikinė „moderni pindagogika“ tą dėsto – net darželiuose. Tie pypliai daugiau žino negu sena daug gimdžiusi močiutė. Tam yra mokymo priemonės – agurkai ir kt. daržovės…

O tau, Ingridute – juk norint būt premjere, reikia viską, viską žinot… Ir kas tau, vaikeli, sukūrė tokį durną politinės reklamos tekstą? Kaip kadais tatai: „kas man iš tos laimės ir iš tos garbės…“ Na – „stiprios mūsų moterys, jaunimas, šeimos kepyklėlės, ūkininkai, startuoliai, partizanai [? – N.B.] ir ugniagesiai, mokytojos ir gydytojai“. Taškas. Blogai čia viskas. Ir logika, ir „šmogika“. O su ūkininkais ir partizanais – išprovokavai mane seną, vaikeli. Iki rinkimų, jei išgyvensiu, rašysiu aš tau laiškus. Šitam ar kitam laikrašty. O stiprios bobos man patinka, pati tokia esu. Didžiausias komplimentas, kuriuo buvau sužavėta – „tu su kiaušais…“ Tokios bobos turi gimdyti Lietuvai vaikus. O Politika – tai cirkas.

…Tai buvo tikras atsitikimas. Pasakojo tėvas – nuvežė kadai stambus gaspadorius visus – ir samdytus, ir savus cirkan. Samdinei Marytei labai patiko vienas numeris – pana tik švyst ir užmetė koją ant kaklo, net kojos nykštį pažindo… Nuėjo Marytė tvartan karvių melžt, sako, ir man tep išeis – užmesiu koją ant kaklo! Užmest užmetė, ale nenusiima ir baigta… Guli, stena. Gaspadorius siunčia piemenį – eik, pažiūrėk kur merga Marytė – mažu kokia karvė spyrė… Ką pamatė nabagas piemuo – istorija nutyli. Sijonai buvo platūs, moteriškos nei kelnaičių, nei stringų nedėvėjo… Atplėšęs pirkios duris, vaikis užkriokė: „Marytė papjauta ir gerklytė ištraukta!“

Tai toks apokalipsinis dabartinės Lietuvos portretas. Gerai jau, kad nesikuistumėt ieškodami – apokalipsė – „apreiškimas“ – biblijos dalis, viena iš „Naujojo testamento“ (seniausio ankstyvosios krikščionybės literatūros paminklo) knygų, kurioje yra mistinės pranašystės apie „pasaulio pabaigą“.

…Ir panoro Lietuva, pati ar priversta, „padalyvauti“ pasaulio cirke…

P.S. O referendumas, pagal viską, buvo nelegitiminis?… Ne žemės referendumas. Tas – buvo paskutinis mirštančiojo atodūsis….

Nijolė Ona Balionienė
Šonpilis
2020-07-27

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*