Naujausios žinios

Klausiate – atsakome

Skaitytojas klausia:

ar turi teisę individualaus namo dalies savininkas iškelti jo pastato fasado dalyje tris vėliavas (Lietuvos, ES ir trečia neaiškios paskirties), kurios nenukabinamos? Kitos namo dalies savininkai nesutinka, nes namas nepriskirtas ypatingos paskirties pastatui.

Atsako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai:

Vadovaujantis 2004 m. rugsėjo 1 d. Nr. IX-2331, Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos“ pakeitimo įstatym5 str. 4 d. „Fiziniai ir juridiniai asmenys taip pat gali savo nuožiūra (išskyrus šio straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse numatytus atvejus) naudoti (kelti, pastatyti) Lietuvos valstybės vėliavą ir (arba) vėliavėles laikydamiesi vėliavų naudojimo principų ir tik tokiu būdu, kad nebūtų parodyta nepagarba šioms vėliavoms.” Taip pat vadovaujantis šio įstatymo 12 str. 6 d. „Fiziniai ir juridiniai asmenys gali savo nuožiūra naudoti (kelti, pastatyti) užsienio valstybių tautines (nacionalines), Europos Sąjungos ar tarptautinių viešųjų organizacijų vėliavas ir (arba) vėliavėles laikydamiesi vėliavų naudojimo principų ir tik tokiu būdu, kad nebūtų parodyta nepagarba šioms vėliavoms.”

Už Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 519 str.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*