Naujausios žinios

Kokia tikroji „saugių“ abortų kaina?

Nuotrauka iš bernardinai.lt

Per pastaruosius dešimt metų dėl abortų Lietuva neteko daugiau nei 60 tūkstančių savo potencialių piliečių. Dauguma nėštumo nutraukimų atlikta ne dėl medicininių indikacijų, o pačių moterų sprendimu.

Dažnai moteris priima sprendimą nutraukti nėštumą dėl to, jog jis buvo neplanuotas. Jaunas ar vėlyvas amžius, savarankiškumo stoka, nepavykę santykiai su artimaisiais ir pradėto kūdikio tėvu, materialinis nepriteklius – visa virtinė aplinkybių, kai būtent abortas, kad ir kokių randų moters kūne ir sieloje tai palieka, atrodo geriausia ir vienintelė išeitis. Kartais pastojusios moterys pačios nori gimdyti, bet patiria spaudimą iš savo partnerių, kad dabar ne laikas arba trūksta tam tikrų resursų.

Apsisprendimo būsena, kai moteris svarsto, nutraukti nėštumą ar ne, sukelia jai daug negatyvių išgyvenimų ir psichosomatinių simptomų. Moteriai gali atrodyti, kad jos atveju negalimas joks tinkamas ir geras sprendimas. Dėl sekinančios vidinės įtampos ir nevilties gali kilti net minčių apie pasitraukimą iš gyvenimo.

Kai kuriose ES šalyse įtvirtinta konsultavimo prieš nutraukiant nėštumą praktika, kuomet gydytojas, sužinojęs, kad moteris nori nutraukti nėštumą, turi apžiūrėti nėščiąją ir nusiųsti ją konsultacijoms su psichologais ir socialiniais darbuotojais. Lietuvoje šiandien valstybė moteriai garantuoja tik teisę nutraukti nėštumą, bet neužtikrina galimybės pasirinkti kitų alternatyvų.

Medicininėse įstaigose pagal šalies įstatymus atliekami abortai paprastai vadinami „saugiais“, tačiau joks legaliai atliktas abortas nesuteikia garantijų, kad iš karto po jo, o gal po kelių ar keliolikos metų, tai neturės įtakos moters sveikatai.

Abortas yra kompleksinė problema. Jis neigiamai paveikia moters fizinę ir ypač psichinę sveikatą, jos socialinį gyvenimą, o taip pat atsiliepia šeimos bei visuomenės gerovei.

Po aborto dažniausiai moteris jaučia maudimą, tempimą ar skausmą pilvo apačioje, būna kraujingų išskyrų. Kai kurios galimos komplikacijos – gausus kraujavimas, stiprūs pilvo skausmai, gimdos infekcija, sepsis – yra gerokai pavojingesnės. Be to, ateityje galimos kitų nėštumų komplikacijos, persileidimas, nevaisingumas.

Psichologiniu požiūriu, abortas – tai netektis. Šis išgyvenimas gali būti labai ilgai jaučiamas ir palikti pasekmių ne tik emociniame moters pasaulyje, bet ir sujaukti kitas gyvenimo sritis, nes abortas emociškai paliečia visus šeimos narius – tiek esamus, tiek būsimus.

Kaltė, sielvartas dėl netekties, pyktis, kančia – jausmai, kurie poroje neretai lieka neiškalbėti, vėliau sukelia sunkumų santykiuose ir gali privesti prie išsiskyrimo. Abortai veikia ir vėliau gimusių vaikų raidą. Užsitęsęs gedėjimas ir poabortinio sindromo pasekmės gali sutrikdyti šiltus ir prieraišius motinos bei gimusio kūdikio santykius, o vėliau tai prisideda prie vaiko emocinių bei elgesio problemų atsiradimo.

Patyrėte persileidimą, abortą, o gal šiandien turite apsispręsti dėl neplanuoto nėštumo? Krizinio nėštumo centras ir Akušerijos ir ginekologijos klinika „Krikščioniškieji gimdymo namai“ ragina nelikti vienoms su savo skausmu.

Krizinio nėštumo centras teikia socialinę, materialinę ir visapusišką pagalbą bei psichologines konsultacijas visoje Lietuvoje. Tel.: 860357912, 860357726; el. p. neplanuotasnestumas@gmail.com. Daugiau informacijos – www.neplanuotasnestumas.lt.

Klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ (Miško g. 27, Kaunas) teikiamos paslaugos: ultragarsiniai vaisiaus tyrimai, gydytojo konsultacijos, susitikimai su psichologu, nėščiųjų ir jų artimųjų mokymai bei paskaitos, dienos stacionaras, nėščiųjų mankštos užsiėmimai. Daugiau informacijos – www.gimdymas.lt.

Respublikinė Kauno ligoninė ir Suvalkų daktaro Liudviko Rydygierio regioninė ligoninė įgyvendina projektą „Nėščiųjų priežiūros kokybės pagerinimas Lenkijos – Lietuvos pasienyje”. Krizinio nėštumo centras yra šio projekto partneris.

7 Comments on Kokia tikroji „saugių“ abortų kaina?

  1. Kur galima privačiai pasidaryti iš valymą? Jei yra virš 12 sav. Klaipėdoje. Esu labai pažeminta, vienoj poliklinikoje sakė 8sav ir 6 dn, kitoj po dviejų sav apsilankymo pas ginikolaga yra 12sav ir 6 dn, o šiandiena 2018-08-03 miesto ligoninę nustato 13sav ir 5dn.Esu labai pasimetusi ir tikrai reikia jūsų pagalbos.

  2. Sveiki.kur butu galima privaciai pasidaryti nestumo nutraukima kai yra 13 sav.? Miestas nesvarbu.as pati is Kauno

  3. Ar daro Šiauliuose abortą 10 sav.kaina?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*