Naujausios žinios

„Laura“ Širvintoms buvo švelni

Naktį, iš kovo 12 osios į kovo 13-ąją, tiek Širvintose, tiek visoje Lietuvoje siautėjo audra „Laura“, pretenduojanti būti viena didžiausių pastarųjų metų audrų. Ši gamtos stichija kai kuriuose rajonuose padarė aibes žalos, kurią draudimo bendrovių klientai tikisi bent iš dalies atgauti. Lietuvos hidrometerologijos tarnyba pranešė, kad panašus reiškinys paskutinį kartą buvo užfiksuotas prieš ketverius metus.

Audra „Laura“ tik pakedeno Širvintų rajoną. Kaip teigia Širvintų rajono Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, neturėjo labai didelių darbų, nebent tai, kad reikėjo pašalinti ant važiuojamosios dalies išverstus medžius, užblokavusius ar trukdančius eismui Čiobiškio, Alionių seniūnijose, Širvintų mieste. Didesnių nuostolių širvintiškiams audra nepridarė, tačiau smulkių apgadinimų ir finansinių nuostolių visgi buvo: kam medį išvertė, kam šiltnamį nunešė ir sulankstė, kam tvorą išvertė, o kieno batutas buvo pakeltas ir perneštas pas kaimynus. Galime pasiguosti, kad audra per Širvintas perėjo „elegantiškai“, bet naktis buvo nejauki ir tikriausiai daugeliui bemiegė.

Ir ant batuto „Laura“ mėgsta pašokinėti

Ir ant batuto „Laura“ mėgsta pašokinėti

Kaip teigia sinoptikai, neaišku, ar tokių audrų daugės ateityje, nes ir su šiuo ciklonu įvyko atsitiktinumas. Jeigu jis būtų slinkęs šiek tiek, pavyzdžiui, 100 km šiauriau arba piečiau, pas mus tokio vėjo nebūtų buvę. Kitaip sakant, tokios audros gali dažniau formuotis, bet jeigu nepataikys taip, kaip pataikė šįkart, tai ir nebus tokių vėjų. Tokios audros Lietuvoje pasitaiko nedažnai, bet žalos šįkart pridaryta 130 tūkst. gyventojų tikrai daug ir per pastaruosius metus „Laura“ yra išskirtinė savo jėga.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*