Naujausios žinios

Medikams – didesnės algos? O kas pacientams?

Jonė Lieponė

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų liepos 20 d. laikraščio „Širvis“  29-ame numeryje.

Valdžia trimituoja – keliam algas medikams. Aštuoniais procentais! Kiek tyliau priduria: tai nėra labai daug. Gydytojams vidutiniškai pridedama apie 80, slaugytojoms – 50 eurų. Na, žiūrint su kuo lyginsim. Kai prisimeni, kad pensininkams pridėjo vidutiniškai 6–8 eurus, tai šios sumos atrodo visai solidžiai. Puiku, pinigas niekam nemaišo, lai naudojasi į sveikatą ir valdžiai dėkoja. Svarbesnis klausimas: o kas iš to mums, pacientams?  Šmaikščioji skaitytoja daro išvadą, kad galėsime tokiu procentu daktarams skirtus vokelius paploninti. Gal. Čia spręsti tiems, kas tuos vokelius duoda. Juk tikrai tai daro ne visi. Ne visi ir ima. Teko girdėti, yra kas vokelio paprašo. Gal. Daug daktarų sutikau, tokio prašymo negirdėjau, tad negaliu tvirtinti, palieku klausimą atvirą.

Ką pakeis šis algų kėlimas? Neseniai skelbta, kad dešimtadalis gydytojų dirba keturiose darbovietėse. Ar gavę padidintą algą, jie susimažins krūvį? Vargu. Ar skirs daugiau laiko ir dėmesio mums, pacientams? Nemanau. Tam reikia kitokio priemonių paketo.

O ko iš tikrųjų reikia? Ko reikia, kad įsivyrautų šiokia tokia tvarka Širvintų poliklinikoje? Čia pertvarkos vyksta jau kelintas mėnuo. Atleista neįtikusi vyr. gydytoja, paskirta nauja, lojali valdžiai gydytoja – ne gydytoja. Netiksliai įvardintos pareigos? Menka bėda, juk gydyti ji mūsų nesiruošia, jos pareiga – užtikrinti sklandų gydymo įstaigos darbą. Ir kaip išgarbintai vadovei sekasi? Rodos, nelabai kaip. Pacientai skundžiasi, kad nežino, kaip susirasti šeimos gydytoją, nes neaišku, kas poliklinikoje dirbs. Slaugytojos skundžiasi, kad gyvena nežinioje, neaišku kas liks dirbti, kam teks eiti lauk. Gal tokia padėtis sudaroma specialiai, kad, neišlaikę įtampos, darbuotojai patys išeis ir galima bus formuoti naują komandą be įtampos ir streso? Šito nelabai sužinosim. O dabar, anot poliklinikos pacientų, čia tvyro įtampa ir chaosas, niekas nieko nežino ir žinoti nenori. Prieš keletą dienų giminaitė pasakojo apie apsilankymą poliklinikoje:

„Santariškėse man atliko operaciją ir po keleto dienų išrašė. Išimti siūles turėjo poliklinikos chirurgas. Registratūroje nurodė laukti prie kabineto. Nuėjau, o ten ant durų parašyta, kad gydytojas atostogauja. Grįžau į registratūrą ir išgirdau, kad vis tiek reikia ten laukti, ateis kitas. Ką gi, lauksiu, kas belieka. Atėjo dar keletas žmonių, kažkas žinojo, kad nei to, nei kito daktaro nebus, o perrišimus atliks, ar, kaip mano atveju, siūles išims atėjusi slaugytoja. Pralaukėm gal pusvalandį, niekas neatėjo. Gerai, kad pasirodė valytoja, kuri informavo, kad laukiam tuščiai, reikia eiti į procedūrinį kabinetą, nes atostogų metu perrišimus daro ten dirbančios slaugytojos. Būriu nukeliavom ten ir pagaliau buvom priimti. Valytojos dėka.“

Štai, kokie pamatai. Pasirodo, Širvintų poliklinikoje informuočiausias asmuo yra valytoja. O jai net algos niekas nekelia. Norėtųsi pajuokauti, kad visais laikais ir visose įstaigose daugiausia žinodavo būtent valytojos, bet ligotą giminaitę ir jos likimo bendrus kažin ar prajuokinčiau. Ačiū tai gailestingai moteriai, kad nepaliko nelaimėlių budėti prie tuščio kabineto ilgesniam laikui. O ir pati, kai negalia atves į polikliniką, žinosiu, kas teikia teisingą informaciją ir prie registratūros laiko negaišiu. Kita pašnekovė, išgirdusi šią istoriją, pasakė: „Nemanyk ,kad tik mūsų poliklinikoje taip. Visur yra pakankamai velniavos.“ Galbūt. Bet visada rūpi tai, kas tau panosėje, o ne svetimos bėdos.

Tai ką gi laimėsim mes, poliklinikos pacientai, iš medikų algų padidinimo? Turbūt tik suvokimą, kad labiausiai didesnių algų nusipelnė valytojos. Duok Dieve joms sveikatos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*