Naujausios žinios

Mykolas Bildžiukas: „Praregėjimo kaina bus didelė“

Janina Pukienė

Mykolą Bildžiuką kalbinome darbo vietoje

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų kovo 23 d. laikraščio „Širvis“  12-ame numeryje.

Šių metų pradžioje tiek pozicijos, tiek opozicijos Tarybos nariai susitiko su Širvintų rajono gyventojais ir pristatė savo veiklos rezultatus, pasiektus per 2015 m. Valdančioji Tarybos dauguma pateikė praėjusių metų ataskaitas, strateginius planus ir vizijas, o opozicija pažėrė kritikos esamai valdžiai dėl viešųjų pirkimų, valdymo būdų, elgesio su žmonėmis.

Širvintų krašto gyventojai išgirdo visos Tarybos poziciją į esamą situaciją. „Širvio“ redakcija nusprendė pakalbinti buvusius Tarybos narius, kad išsakytų savo nuomonę apie savivaldos situaciją Širvintų rajone.

Šįkart kalbiname buvusį Tarybos narį Mykolą Bildžiuką.

Kokius matote šios ir praeitos kadencijos darbo skirtumus?

Taryboje dirbau dvi kadencijas, vadovaujant skirtingiems merams, bet nemačiau tokios diktatūros, nepagarbos kitiems, oponentų menkinimo. Nuo Nepriklausomybės paskelbimo rajono taryba dirbo, gyvenimas nestovėjo vietoje. Paklausius dabartinės merės, atrodo, kad per šitiek metų nieko nepadaryta, visi merai buvo neveiklūs ir gyvenimas prasideda tik dabar. Negaliu suprasti ir pateisinti darbuotojų rūšiavimo į lojalius ir nelojalius. Specialistų atleidimas partiniu principu, ar kerštaujant yra nepateisinamas. O tokių pavyzdžių yra ne vienas. Žmonės mato, žino ir daro išvadas. Džiaugiuosi, kad sujudo opozicija, gerą įspūdį paliko jų susitikimas su širvintiškiais. Pritariu kolegų mintims, kad tokių susitikimų būtų daugiau, reikia dažniau vykti į seniūnijas, atokesnius kaimus, bendrauti su rinkėjais akis į akį. Gyvename tokioje santvarkoje, valdžios struktūrose yra pozicija ir opozicija, ginčai neišvengiami, bet pagarba kitai nuomonei turi išlikti. Deja, šioje kadencijoje to nebeliko. Džiaugiuosi, kad, tobulėjant technologijoms, galime rajono Tarybos posėdžius matyti ir girdėti, interneto portaluose pateikiami vaizdo ir garso įrašai. Merė ir jos komanda nebegali tvirtinti, kad informacija tendencinga. Kiekvienas mato, kad opozicijos siūlymai išjuokiami, iškraipomi, pasisakantys tiesiog įžeidinėjami. Į ką tai panašu, kai Savivaldybės darbuotojams neleidžiama atsakyti į Tarybos narių klausimus, atsako pati merė. Arba visai nesivarginama atsakyti. Daug klaustukų kelia projektai, viešieji pirkimai, biudžeto formavimas. Dabartinės rajono Tarybos posėdžiai – tarsi sovietinių laikų partinių susirinkimų parodijos.

Ką, jūsų manymu, reikėtų daryti kitaip?

Valdžia tai ne mėgavimasis savo galia, tai atsakomybė už rajoną, jo gyventojus, jų gerovę. Pirmiausia reikia nustoti veikti pagal principą „Dabar tai aš jums parodysiu!“, o vieningai dirbti rajono labui. Nesvarbu, kokiai partijai priklausai, dirbti reikia sąžiningai ir teisingai. Keistai atrodo komandos formavimas. Apsistatymas savais kadrais darbo kokybės nepagerins. To padarinius jau matome. Atėjęs į Savivaldybę nebežinai pas ką kreiptis, „savi“ darbuotojai net nelabai žino, ką iš viso turi veikti, už ką yra atsakingi. Nereikia kurti sąmokslo teorijų, fantazijų apie įsigalėjusius šeimyninius klanus. Visi čia vienas kitą pažįsta ir jokių klanų nemato. O jei ir dirbo šeima, bet kiekvienas kitame skyriuje, pareigos ne vadovo ir visiškai nesusijusios, tai koks čia klanas. O jei toks buvo – viešinkite. Dabar tos abstrakčios užuominos skamba neįtikinamai ir verčia tik gūžčioti pečiais. Rajono vadovai turi kalbėti aiškiai, konkrečiai, o ne turgaus lygio apkalbas skleisti. Pertvarkas sveikatos įstaigose pavadinčiau griovimu tiesiogine žodžio prasme. Taip daryti negalima. Ir versti palikti darbą todėl, kad kažkada kažkam, dabar įgavusiam valdžią, perėjai kelią, yra nedovanotina ir nepateisinama. Niekas nėra amžinas, galia kažkada baigsis, o gyventi ir susitikti su tais pačiais žmonėmis teks ir toliau. Kaip jiems į akis pažiūrėsite, valdančiosios daugumos atstovai?

Kokius savo darbo pliusus ir minusus galėtumėt įvardinti?

Sunkiausia kalbėti apie save. Stengiausi gilintis į kiekvieną svarstomą klausimą, balsuodavau atsakingai. Nei dėl vieno savo sprendimo nejaučiu gėdos, drąsiai galiu žiūrėti rinkėjams į akis.

Vadinasi, dalyvautumėte kituose rinkimuose?

Niekada nesakyk niekada. Jei reikės, jei turėsiu pasitikėjimą, dalyvausiu ir vėl. Jaučiu atsakomybę rinkėjams.

Kaip vertinate opozicijos darbą?

Opozicijai šią kadenciją ypatingai sunku. Bet dirbti reikia ir džiaugiuosi, kad jie aktyvėja, rengia susitikimus, kalbasi su spauda, reiškia savo poziciją. Galiu tik palinkėti jiems laikytis, nenuleisti rankų, kelti į šviesą įtartinus atvejus. Viešumas galingas ginklas, todėl susitikimus su rinkėjais, reikia pastoviai rengti, aiškinti savo poziciją vienu, ar kitu klausimu. Nereikia , tiesiog negalima, bijoti merės ir jos šalininkų insinuacijų, nekreipti dėmesio į šmeižtą ir sąmokslo teorijas. Žmonės nekvaili, jie atsirinks, kas teisus. Jau dabar rinkėjai persiorientuoja, mato, kas vyksta ir daro teisingas išvadas. Pasikartosiu, svarbiausias opozicijos koziris – viešumas. Kada nors ir valdantieji susipras, kad opozicijos ignoravimas nepateisinamas. Kokiai partijai bepriklausytum, dirbti reikia teisingai.

Jūsų nuomonė apie dabartinę padėtį rajone. Ko palinkėtumėte rajono vadovams?

Baigiasi pirmieji kadencijos metai, o didesnių darbų nematyti. Tebekartojami rožiniai pažadai, grandioziniai planai, bet padaryta ne kažin kas. Labiausiai neramina griovimas, specialistų rinkimasis ne pagal kompetenciją, o pagal partinę priklausomybę. Griauti lengva, bet atstatyti bus žymiai sudėtingiau. Valdantiesiems linkėčiau gerbti kiekvieną nuomonę, baigti gąsdinimo politiką. Mažiau savigyros, reklamos, daugiau tikro, sąžiningo darbo. Kitų menkinimas jūsų vertės nepadidins. O rinkėjams linkiu gebos atskirti grūdus nuo pelų. Gaila, kad už vieno žmogaus įgeidžius mokėsime visi. Praregėjimo kaina bus didelė.

Mykolą Bildžiuką kalbino Janina Pukienė

3 Comments on Mykolas Bildžiukas: „Praregėjimo kaina bus didelė“

  1. Teisingas pastebėjimas.

  2. Gaila, kad mokėsime mes visi iš rajono biudžeto. Gal kas žinot, kaip galima būtų pasiekti, kad už neteisėtus atleidimus priteistos sumos būtų išreikalautos iš kaltų asmenų. Kiekvienas iš mūsų už klaidas savo darbe atsakome ir drausmine tvarka ir dažnai materialiai. O kaip ten su merėm, direktorėm ir pavaduotojom? Gal papurčiusios nuosavas pinigines apsiramintų?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*