Naujausios žinios

Nauji žmonės Europai – nauja Europa pasauliui

Tarptautiniai švietimo projektai – veiklos, teikiančios naudą tiek mokiniams, tiek mokytojams. Tuo įsitikino ir Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, nuo 2018 m. kartu su partnerinėmis mokyklomis iš Kipro, Italijos, Olandijos, Čekijos ir Vokietijos dalyvaudamos „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekte „New people for Europe – New Europe for the world“. Projekto tikslas – skatinti kompetencijų bei įgūdžių įsisavinimą ir socialinį verslumą jaunų žmonių gretose, naudojant atvirąjį švietimą bei inovatyvią praktiką skaitmeninėje erdvėje.

Numatyti 4 susitikimai suplanuotiems tikslams įgyvendinti. Pirmas susitikimas įvyko kovo 17 d. – 23 d. Kipre, Derinijoje, Gymnasio Eirinis kai Eleytherias. Projekte, kurio tema „Learning for future environment“, kartu su manimi, Ieva Vidauskiene, bei pavaduotoja Stase Vaškūniene, dalyvavo šeši Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai. Visos šalys pristatė save ir savo mokyklas bei dalyvavo įvairiose veiklose: gamino saulės energija varomas mašinas, dalyvavo lenktynėse, susipažino su vėjo jėgainių nauda ir aplankė Kipro sostinę Nikosiją. Vizitas ne tik suteikė galimybę pažinti kitą kultūrą gyvenant vietinėse šeimose, bet ir pagerino santykius tarp mokytojų ir mokinių.

2019 m. gegužės 19 – 25d. įvyko antras susitikimas Olandijoje, Almelo mieste, Het Erasmus mokykloje. Vizito tema – „Learning for Life“. Kelionės metu gimnazistai kažką naujo atrado savyje, kituose ir pasaulyje. Gyvendami naujose šeimose, dirbdami tarptautinėse grupėse, bendraudami su vietiniais miesto žmonėmis, mokiniai panaudojo savyje užslėptas savybes: komunikabilumą, nuoširdumą, smalsumą, lyderystę bei jautrumą. Kelionės metu tarptautinės grupės aptarė dvidešimt pirmo amžiaus mokyklos idėją bei šiuolaikinius mokymosi įgūdžius, savo mintis perteikė ir pristatė kurdami trumpametražius filmus. Ši kelionė mokinius privertė į gyvenimą pažvelgti kitomis akimis, vertinti mus supantį pasaulį, džiaugtis kiekviena akimirka.

Erasmus+ projekto patirtis yra neįkainojama bei neišdildoma. Linkiu kiekvienam patirti tokių akimirkų, kuomet bendras darbas bei tikslas perauga į draugystę. Kiekvienas projektas yra tarsi ištrūkimas iš rutinos ir kasdieninio gyvenimo, tačiau tuo  pačiu metu tai yra galimybė tobulėti naujose srityse.

      Projekto koordinatorė Ieva Vidauskienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*