Naujausios žinios

O šiandien pasivaikščiosime šiaurietiškai

III b klasės mokinė Brigita Sližauskaitė

Straipsnis buvo išspausdintas  gegužės 3 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Kas gi tas šiaurietiškas ėjimas? Kuo jis ypatingas, kuo skiriasi nuo mums įprasto vaikščiojimo būdo? Įgyvendinant Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos projektą „Judėk ir tobulėk“, vadovaujamą kūno kultūros mokytojos metodininkės Irenos Žarnauskienės, 9 klasių mokiniai gavo atsakymus į visus šiuos klausimus.

Balandžio 25-ąją vyko netradicinio fizinio aktyvumo pamoka, kurią susidomėjusiems gimnazistams vedė Arvydas Raskilas, Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas, šiaurietiško ėjimo C kategorijos treneris, atvykęs iš Kaišiadorių rajono.

Nedideliame Širvintų miestelyje sutiksime vos keletą laisvalaikį leidžiančius vaikštant su šiaurietiškam ėjimui pritaikytomis lazdomis. Taigi, gimnazistams, iki šiol apie tai netekusiems girdėti, buvo smalsu sužinoti šiaurietiško ėjimo technikos subtilybių. Treneris Arvydas pasakojo apie taisyklingą laikyseną: galvos, rankų, liemens ir dubens padėtis; žingsnio dydį, tempą. Gimnazistams atlikus tempimo pratimus ir vos pabandžius žengti pirmuosius „šiaurietiškus“ žingsnius, paaiškėjo, jog ši ėjimo technika reikalauja daugiau išmanymo ir praktikos, nei iš pradžių gali pasirodyti – nepakanka tiesiog vaikščioti su lazdomis.

Tačiau išmokti nėra sunku. Pagrindinė šiaurietiško vaikščiojimo taisyklė – žengiant kaire koja, į priekį statyti dešinėje rankoje laikomą lazdą ir atvirkščiai, o rankos negali būti sulenkiamos. Šiaurietiškas ėjimas įdarbina kone visus raumenis. Jis tinka įvairaus amžiaus žmonėms, gerina širdies veiklą, mažiau apkrauna nugarą ir sąnarius nei įprastas vaikščiojimas. Tai puiki fizinė veikla gryname ore, nereikalaujanti daug inventoriaus, išskyrus specialias lazdas, kurios yra pritaikytos įvairiai kelio dangai. Tad galbūt išvysime daugiau susidomėjusiųjų, bežingsniuojančių taku aplink Širvintų marias?

Na, o pats sveikatingumo projektas „Judėk ir tobulėk“ ateityje žada dar ne vieną alternatyvią kūno kultūros pamoką ar kitus fizinį aktyvumą, kūrybiškumą bei komunikabilumą skatinančius užsiėmimus.

III b klasės mokinė Brigita Sližauskaitė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*