Naujausios žinios

Pas gelažines varles

Pas šiuos keistus ilgaamžius sutvėrimus jau seniai svajojau nuvykti. Na keisti jie nėra, bet labai jau keista juos ant Marijos žemės stebėti. Pirmas kartas tik žvalgyba. Neįsivaizdavau nei kaip jie atrodo savo aplinkoje, nei kaip jie elgiasi ir nei kaip juos reiks fotografuoti. Iš toli apžiūrėjau vieną balą ir iškart pastebėjau 4 vėžliukus besimėgaujančius saulės dušu (kodėl visi sako saulės vonios?). Tada susirinkau savo plaukiojančią slėptuvytę, užsitempiau nardymo kostiumą ir viską nusitysiau prie balos. Ėjau labai atsargiai, nes pasirodo, šie lėti padarėliai yra velniškai greiti, kai pajunta pavojų. Nuo bet kokio įtartino judesio jie tiesiog krenta nuo kupstų, kaip obuoliukai vandenin ir tiek juos bematysi. Va ir dabar iš 4 besišildančių vėžlių tik vienas nieko neįtarė, bet ir bristi, panirus iki kaklo dvokiančia ir burbuliuojančia it džiakuzi bala, tyliai nesigavo. Atbridęs tiesiog sustingau ir pradėjau laukti. Vienas vėžliukas vis dar nekreipė į mane dėmesio. Vos po 5 minučių išlindo netoliese kitas ir sunkiai pradėjo kupstu ropštis aukštyn. Įsitaisė, apdžiuvo, bet praskrido garnys ir per sekundę vėžliukas vėl atsidūrė po vandeniu. Šalia išnėrė nedidukės dar kelių vėžlių galvos. Jų visas kūnas po vandeniu, tik galvą iškiša lyg periskopą ir stebi nesukeldami jokių vandens raibulių. Matysit nuotraukoje, kokio dydžio tos jų galvytės, bet kai įpranti, jau pastebi jas visur.
Taip prasedėjau beveik 3 valandas. Dideli ir maži vėžliai karstėsi ant kupstų plaukiojo aplink, o viena didelė tortila atplaukė visai šalia manęs (30cm nuo slėptuvės) iškišo galvą ir va taip mes kartu gerą pusvalandį stebėjom balos gyvenimą. Labai keista, kai pagalvoji, kad šalia plūduriuoja gal net už tave senesnis gyvis (sako, kad vėžliai ir 100 metų gali nugyvent).
Didelis dėkui kolegai ir Metelių regioninio parko darbuotojams už informaciją bei pagalbą! Jų dabar laukia sunkus darbas, mat vėžlienės pradėjo ropoti krantan, rausti duobutes ir dėti kiaušinius. O šitų skanėstų laukia visa šutvė plėšrūnų. Todėl svarbu pirmiems surasti dėtį ir visais įmanomais būdais išsaugoti tokio reto gražaus ir įdomaus gyvio palikuonis.

Pakeliui į dušą.

Lyg pūkelis. Va taip iškišę beveik tik akis vėžliai stebi aplinką.

Šildytis atsibodo, laikas medžioklėn. Vėžliai yra plėšrūnai. Jie dideliu būriu apsupa auką, pvz. varlę. Tada drąsiausias puola ją, įsikimba į koją, paskui jį sulekia visi kiti ir gyvą nabagą per sekundę sudrasko. Pirma pavalgo vyriausi, o po to atbėga maitintis jaunimas :) Tikiuosi nepatikėjot? :)Vėžliai minta įvairiais vandens gyviais, o paaugę ir kokią vieną kitą salotą sušlamščia.

Mariaus Čepulio fotoklajonės

www.cepulis.lt 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*